Ski klub Strakonice

11.03. 2024 Český pohár žactva Horní Mísečky 9. – 10. 3. 2024

Poslední závod Českého poháru staršího žactva se jel o víkendu 9. a 10. března. Závod musel být přeložen do areálu na Horních Mísečkách, což už je jeden z mála běžeckých areálů, kde se ještě závody daly uspořádat. V sobotu se závodilo, už celkem tradičně, klasickou technikou, a v neděli pak volnou technikou, tedy bruslením. Přírodní podmínky letošní zimy již nedovolily jiné typy závodů než závody s intervalovým startem, přesto se v neděli organizátoři rozhodli zpestřit závod a zařadili stíhací závod se startem dle odstupů v sobotním závodě. Závodů se zúčastnila také čtveřice strakonických závodníků. Protože šlo o poslední závod seriálu, po jeho skončení se také vyhlašovaly výsledky celého Českého poháru.

V sobotu se závodilo klasicky na trati 3,3 km, pouze nejmladší děvčata ročníku narození 2011 běžela závod na 2,5 km. A hned v této kategorii si výborně vedla Viktorie Šímová, která si za 12. místo vyběhla I. výkonnostní třídu žactva. Výborně se vedlo ve stejném ročníku chlapců Jakubu Šoulovi, který po celou sezonu podává stabilní a vynikající výkony. V sobotu si doběhl pro letos už typické brambory, tedy na 4. místě. Na stupně vítězů tentokrát chybělo 5 s, ale i rozšířené pódium pro 6 nejlepších je velkým úspěchem! V ročníku narození 2010 startovala jediná závodnice Ski klubu Strakonice Silvie Půbalová a také ona napodobila výsledek Viktorky, za 12. místo si vyběhla I. výkonnostní třídu žactva. Nejstarším strakonickým závodníkem v kategorii žactva je letos Jakub Šíma. Jeho sobotní výkon stačil na 16. místo. Všichni strakoničtí závodníci se tak v sobotu umístili do 20. místa.

V neděli se závodilo volnou technikou a startovalo se dle odstupů ze sobotního závodu. Viktorie Šímová neudržela své sobotní 12. místo a klesla na 17. místo v cíli. Také Jakub Šoula si oproti sobotě o jedno místo pohoršil, ale i tak je 5. místo krásným výsledkem. Bruslení více svědčilo Silvii Půbalové, která si polepšila o 2 místa a vměstnala se do Top 10 na 10. místo. Jakub Šíma v neděli zopakoval stejné umístění jako v sobotu a znovu doběhl na 16. místě.

Poslední závodní víkend hodnotí trenér Jan Melichar: „Byli jarní teploty kolem 0, avšak sníh, ač přírodní, držel určitou kvalitu. Podklad byl tvrdý a stopa v sobotu vydržela po celý závod. Tratě v našem nejvýše položeném areálu na Horních Mísečkách jsou profilově náročné a našim závodníkům nepomohli ani sněhové podmínky, které teď panují na Šumavě, protože poslední měsíc se bohužel klasika trénovat nedala. I přes tyto komplikace v přípravě si naši závodníci zajely krásné výsledky. V neděli se jel stíhací závod volně se startem dle odstupů ze sobotního závodu. Trať zůstala relativně tvrdá, sníh byl ale dost špinavý a pomalý. Ale naši závodníci bojovali jako lvi a neustupovali ze svých pozic. Všechny závodníky musím pochválit za kvalitní reprezentaci. Minulý týden o jarních prázdninách jsme udělali přípravné soustředění na šumavském Zadově pod vedením Václava Půbala, Davida Půbala a Jana Melichara. Toto soustředění dle mého názoru splnilo svůj účel, ač se bohužel trénovalo bez sněhu.“

20240309Misecky-sobotní výsledky klasicky

20240310Misecky-nedělní výsledky volně

img img img img img img img img