Ski klub Strakonice

15.10. 2023 Ski klub v seriálu 5x Vimperkem

Seriál se skládal z 5 závodů: atletický závod, opakované běhy, inline bruslení, kros a závod do vrchu.

U nejmenších – batolata dívky i kluci (2018 a ml.) – jsme neměli žádného zástupce. Zde to není o pravidelném tréninku a účasti na trénincích, ale o sranda závodění na 60 – 100 m. Vhodné pro mladší sourozence našich závodníků. Pro zamyšlení na příští závody.

V další kategorii minižactva již řádil Jindra Toman, který ve třech závodech seriálu zvítězil a jednou skončil druhý!!! Zde se hodnotí pouze počet absolvovaných závodů, takže se Jindra dělil o celkové první místo! V dívkách náš klub reprezentovala Rozárka Jeřábková, která absolvovala pouze dva závody.

Právem hrdi můžeme být na kategorii nejmladšího žactva. U chlapců celý seriál suverénně vyhrál Jakub Jíně, který ve 4 závodech zvítězil a jednou skončil třetí. A protože se do seriálu počítají 4 nejlepší výsledky a nejhorší výsledek se škrtá, tak Kuba vyhrál s nejmenším možným počtem bodů – 4. Kuba si tyto výsledky zasloužil velkou pílí a poctivostí v tréninku! Zdatně mu sekundoval také Oliver Jirouš, který se s 18 body umístil v seriálu na krásném 5. místě. Třetí do party Matěj Jeřábek absolvoval pouze 2 závody a tak do celkového seriálu nemohl být započítán. Mezi děvčaty se umístila Julie Zachová na 4. místě se součtem výsledků 16. Vzhledem k omezeným možnostem tréninku je to pro Julču velký úspěch! Kristýna Půbalová se nemohla pro zdravotní indispozice zúčastnit prvních závodů a ve dvou závěrečných závodech se teprve dostávala do své dřívější závodnické pohody. Podobnou situaci, ale v opačném gardu, prožily Linda Bažatová a Klára Tomanová. Absolvovaly první tři závody a poté onemocněly. Hlavně Klárka měla přitom v seriálu dobře našlápnuto (2. a 4. místo).

V mladším žactvu bojovala až do posledního závodu o celkové vítězství v seriálu Agáta Bažatová. Se součtem výsledků 6 nakonec skončila těsně druhá s nejmenším možným rozdílem. Agi vyhrála 2 závody seriálu a ve 2 skončila druhá! Také Agi své výborné výkony postavila na pravidelné účasti a velké píli na trénincích. Velmi dobře si vedla také Kristýna Fialová, která se součtem bodů 18 skončila celkově v seriálu na 5. místě. Klára Zahradníková se zúčastnila pouze závěrečného závodu. Mezi kluky se všech závodů zúčastnil David Částka, kterému o jediný bodík uteklo 3. místo v seriálu – součet umístění 13! Eda Zach se zúčastnil 2 závodů a tak nemohl být v seriálu klasifikován.

Starší žactvo jsme tradičně silně početně obsadili hlavně v kategorii dívek. Silvie Půbalová, i přes neúčast na posledním závodu, vybojovala se součtem pořadí 10 krásné 2. místo! Velmi dobře si vedla také Aneta Stehlíková, která hlavně v posledních závodech ukazovala zlepšující se formu a se součtem 21 skončila na 5. místě. Julie Fiche se součtem 30 skončila celkově na 7. místě a Viktorie Šímová na 8. místě (31 bodů). Dvou závodů se také zúčastnila (2x druhá) Lucie Němejcová. Mezi kluky vybojoval Dan Částka celkové 3. místo se součtem 16 bodů (o jeho 3. místě rozhodlo lepší umístění v posledním závodě). Dobře si vedl také Viktor Jirouš, ale absolvoval pouze 2 závody.

V mladším dorostu Jakub Šíma objel pouze 1 závod a mezi dívkami jsme neměli žádné zastoupení. Podobně i ve starším dorostu Matthew Fiche (již náš odchovanec, závodící za NMNM) a Mirka Nová absolvovali jediný závod. Poslední závod seriálu v kategorii mužů absolvoval také Vilém Jirouš.

Ukázalo se tak několik věcí:

  • je třeba být zdravý/á, pak mohu absolvovat alespoň 4 závody
  • pravidelný trénink se promítá do dobrých výsledků v závodech
  • chyběli nám naši nejmladší závoďáci – závody jsou součástí tréninkového procesu, u malých vůbec nejde o výsledky, ale o zážitek ze závodění
  • velká gratulace Jindrovi, Kubovi, Agi, Silvi a Danovi za stupně vítězů a dík všem, kteří se seriálu zúčastnili

WhatsApp Image 2023-10-14 at 14.55.29

img img img img img img img img