Ski klub Strakonice

12.02. 2022 O pohár starosty Kubovy Hutě

Poslední víkend byl velmi náročný nejen pro závodníky, ale také pro pořadatele ze strakonického Ski klubu. Sobotní závod O pohár starosty Kubovy Hutě, tedy zimní závod organizovaný Ski klubem Strakonice, musel být přesunut z Kubovy Hutě do lyžařského areálu na Zadově. Z důvodu nemoci chybělo několik rozhodčích, za které zaskočili další obětaví rodiče a trenérská zodpovědnost visela pouze na Davidu Půbalovi, který jako jediný z trenérů zůstal k dispozici. I přes tyto problémy se závod, který byl určen pro všechny závodníky do 15 let věku a běžel se klasickou technikou s intervalovým startem, uskutečnil v plném rozsahu. Závodu se zúčastnilo na sedm desítek závodníků z celého jihočeského kraje. A pozadu nezůstali ani závodníci z pořádajícího Ski klubu Strakonice.

Hned mezi nejmladšími v kategorii benjamínci hoši se mezi nejlepšími v závodu na 300 m umístili Hugo Brand a Jindra Toman. V závodu na 500 m v kategorii minižactva mezi dívkami doběhla Kristýna Půbalová na 3. místě a Linda Bažatová na 5. místě, mezi chlapci byl nejrychlejsí Oliver Jirouš, hned za ním doběhl Jakub Jíně a ještě na 4. místě skončil Matěj Jeřábek. Stejně výborně si vedla také děvčata v kategorii nejmladších žákyní na 1 km, mezi kterými byla nejrychlejší Lucie Půbalová, kterou doplnily na 3. místě Agáta Bažatová a na 4. místě Adéla Wágnerová. Ve stejné kategorii chlapců doběhl na 5. místě Eduard Zach. Silně obsazenou kategorií je v letošní sezóně pro strakonické lyžaře kategorie mladšího žactva, kteří závodili již na 2 km. Děvčata se seřadila od druhého do pátého místa v pořadí Silvie Půbalová, Beáta Brandová, Viktorie Šímová a Julie Fiche. I to dokazuje převahu a úspěšnost strakonických děvčat v této kategorii, které odolala pouze vítězná Jana Randáková ze Ski Sokola Stachy. Mezi chlapci si bronzovou třetí příčku vyjel Jakub Šoula a na 7.místě doběhl Viktor Jirouš a osmý skončil Michael Kural. Jediná zástupkyně strakonického klubu mezi starším žactvem Lucie Malečová doběhla šestá. Celkem tak strakonickým lyžařům v domácím závodě „cinklo“ deset medailí.

Místo:                         běžecké tratě LA Zadov

Disciplína:                 veřejný závod v běhu na lyžích žactva, klasická technika, intervalový start

Startovné:                neplatí se

Prezence a výdej čísel:       v prostoru startu od 8:30 do 9:30 hod.

Podmínky účasti:   registrovaní i neregistrovaní závodníci a závodnice-veřejný závod

Kategorie:

batolata /2016 a ml./ (hromadný start)                   300 m
lyžařský potěr /2014-2015/                                        500m
předžactvo /2012-2013/                                             1 km
mladší žactvo /2010-2011/                                         2 km
starší žactvo /2008-2009/                                           3km
U15 /2007/                                                                    3km

Různé:

• všechny kategorie závodí klasickou technikou s intervalovým startem (vyjma batolat)
  • start první kategorie v 10:00 hod.
  • pořadatel si vyhrazuje právo, kvůli urychlení průběhu závodu a podle počtu přihlášených, rozhodnout o společném startu několika kategorií
  • rozpis startů bude zveřejněn před startem první kategorie
  • závodí se na standardních lyžařských běžeckých tratích na Zadově
  • závodí se dle platných Pravidel lyžařských závodů v souladu se Soutěžním řádem ÚBD SLČR a jeho doplňků pro závodní období 2021/2022 a dle tohoto rozpisu závodu
  • pojištění: diváci se účastní na vlastní nebezpečí, závodníci, činovníci, doprovod s platnou průkazkou SLČR jsou pojištěni souhrnnou pojistnou smlouvou
  • odvolání závodu: v případě špatných povětrnostních podmínek může být závod odložen, přeložen nebo zrušen, případné odvolání závodu bude zveřejněno nejpozději 1O.2.2022 na www.skistrakonice.cz a mailem