Ski klub Strakonice

07.02. 2023 O pohár starosty Kubovy Hutě 2023

Zveme vás na lyžařské závody  O pohár starosty Kubovy Hutě, který pořádá náš oddíl SKI KLUB Strakonice.

Závod se koná v sobotu 11.února 2023 v lyžařském areálu Vodník Vimperk.

Start první kategorie v 10:00 hod. Běží se klasickou technikou, s intervalovým startem.

Prezence a výdej čísel v prostoru startu od 8:30 do 9:30 hodin, přihlášky elektronicky na stránkách www.sportsoft.cz do pátku 10.2. do 16 hodin. Startovné se neplatí.

Kompletní propozice závodu ZDE

Výsledky závodu ZDE

Sobotní závod, původně plánovaný na Kubově Huti, musel být z technických důvodů přeložen na vimperský Vodník. Jelo se klasickou technikou s intervalovým startem a závod byl uspořádán pro dětské a mládežnické kategorie do 15 let věku. Nejmladší kategorie opanovali závodníci pořádajícího Ski klubu Strakonice: Hugo Brand a Rozárka Jeřábková zvítězili v závodě batolat ročníku narození 2017 a mladší na 300 metrů, Jindra Toman doběhl druhý. Tento jediný závod byl odstartován s hromadným startem a byli odměněni všichni závodníci v cíli. Také v další kategorii minižáků na 500 metrů zvítězili závodníci pořádajícího klubu: Matěj Jeřábek a Kristýna Půbalová. 4. místo přidala Linda Bažatová a 7. místo Jana Polanová, která závodila ve svém prvním závodě. V kategorii předžáků do 10 let se seřadily Klárka Tomanová, Nela Zábranská a Julie Zachová na 6. až 8. místě. Výborně si vedl v kategorii mladších žáků Jakub Šoula, který vyhrál svůj závod na 2 km s více než půlminutovým náskokem. Na 6. místě doběhl Viktor Jirouš a na 8. místě Lukáš Kříž. Mezi děvčaty skončily těsně pod stupni vítězů Agáta Bažatová (4. místo) a Julie Fiche (5. místo). Starší žactvo již závodilo na 3 km a Luděk Kříž doběhl na 7. místě a Aneta Stehlíková na 6. místě. Celkem se tak závodu zúčastnilo 17 mladých strakonických závodníků z celkových 68 závodníků na startu.