Ski klub Strakonice

07.03. 2022 Mistrovství ČR žactva Vrchlabí 25. – 27. 2. 2022

Třídenní závody jsou vrcholem a nejdůležitějším závodem sezóny pro kategorii staršího žactva. V letošním žákovském mistrovském závodě měl dvojnásobné zastoupení také Ski klub Strakonice. V ročníku narození 2009 ho reprezentovali Matěj Novák a Jakub Šíma.

Pátečním závodem byl tzv. norský sprint. Jela se na 800 m okruhu nejprve kvalifikace, po ní byli závodníci podle časů seřazeni do šestičlenných skupin. Každá skupina pak změřila síly v první rozjížďce a nejlepší dva postoupili do lepší šestice, a naopak pátý a šestý sestoupili do šestice horší. Takto nově vytvořené šestice si to pak mezi sebou rozdali ještě ve druhé rozjížďce.

Již kvalifikaci výborně rozjel Jakub Šíma, který doběhl na 4. místě s odstupem 0,56 s na třetího závodníka. Matěj Novák s minimálními rozestupy doběhl na 11. místě. Rozjížďky tak slibovaly velice zajímavou podívanou. V šestici od 1. do 6. místa doběhl v první rozjížďce Jakub Šíma na 4. místě a potvrdil tak setrvání mezi nejlepší šestkou i do závěrečné rozjížďky. V ní pak dokázal ještě zabojovat a do cíle doběhl na 3. místě. Již v prvním závodě tak strakonickým „cinkla“ medaile, a to bronzová!

Matěj Novák měl smůlu v první finálové rozjížďce od 7. do 12. místa, kde po pádu doběhl na posledním šestém místě a závěrečnou finálovou jízdu tak jel ve skupině o 13. až 18. místo. Zde zabojoval, finálovou rozjížďku vyhrál a vybojoval tak konečné 13. místo.

V sobotním dlouhém závodě na 4 km s intervalovým startem se oba závodníci umístili ve druhé desítce startovního pole, které v tomto ročníku čítalo 59 závodníků. Matěj Novák doběhl na 14. a Jakub Šíma na 17. místě. Závod byl ještě zakončen nedělními štafetami, kde oba strakoničtí závodníci startovali v kombinovaných štafetách se závodníky z jiných oddílů.

Celkově s celým víkendem panuje obrovská spokojenost. Obzvláště páteční výkony v norském sprintu byly vynikající a bronzová medaile Jakuba Šímy je velkou odměnou za tréninkovou píli závodníků i odměnou trenérům za jejich péči. Na mistrovském závodě plnil své trenérské povinnosti David Půbal a ani on neskrýval velké uspokojení z výsledků svých svěřenců.

20220225Vrchlabi-vysledkyF

20220226Vrchlabi-vysledky

20220227Vrchlabi-vysledky-SZ

img img img img img img img img