Ski klub Strakonice

22.07. 2023 Letní kemp Lipno 2023 již posedmé.

Již posedmé jsme trávili první červencový týden na letním soustředění v chatovém táboře Přátelé dětí u Lipna. Na 3 desítky dětí, společně s trenéry a aktivními rodiči, prožili týden plný pohybu. Náplň soustředění byla opět velmi pestrá – kromě běžeckých tréninků také vyjížďky po okolí na koloběžkách, starší trénovali na kolečkových lyžích, mladší na in-line bruslích, pádlování s již tradičním sjížděním Vltavy, koupání, různé hry, obratnost, nechyběl i již tradiční závod v orientačním běhu, časovka na Jelení vrchy (letos na koloběžkách), stejně tak již tradiční fotbalový zápas děti versus dospělí, a samozřejmě na závěr běžecký kontrolní závod.

Letošní novinkou byla celotáborová hra pro nejmladší „Orlíky“, kteří se po celou dobu pobytu pokoušeli nacházet indicie od čaroděje, aby na konci soustředění mohli uspat zlého draka na dalších tisíc let. Naštěstí se povedlo a tak drak už opět spí. Fífo, díky!!!

Počasí letos, oproti loňskému deštivému týdnu, vyšlo výborně, celý týden slunečno s teplotami kolem 25 oC, takže ideální podmínky pro trénink a po tréninku jsme využívali možností, které nabízela blízká přehradní nádrž Lipno. Celý týden proběhl bez vážnějších zranění, i když lehké odřeniny či bolavé bříško se nám nevyhnuly. A bylo až s podivem, jak to bylo nakažlivé 🙂

„V chatovém táboře na břehu Lipna jsme našli ideální podmínky pro letní přípravu. Rádi se sem každý rok vracíme. Vzhledem k věku zúčastněných jsme vytvořili tři tréninkové skupiny, které se ale dle vykonávaných aktivit různě prolínaly. Musím říct, že jsme si letošní letní kemp náramně užili, jak děti, tak i dospěláci. Vzhledem k téměř ideálnímu počasí jsme odtrénovali vše, co bylo naplánováno. Chci moc poděkovat ostatním trenérům Davidovi a Filipovi i všem ostatním aktivním rodičům, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu celého soustředění. Davidovi kromě organizací tréninků za dopravu koloběžek a Filipovi za přípravu dračí hry pro nejmenší.

Nyní nás čeká lehký prázdninový oddych, starší závodníci mají vypsány individuální tréninky, srpnové soustředění a účast na Běhu městem 21. srpna. Poslední srpnový týden bychom rádi věnovali intenzivní přípravě na podzimní krosovou sezónu ve Strakonicích.“ hodnotí Radek Sosna.

 

Ski klub v tisku:

img img img img img img img img