Ski klub Strakonice

08.02. 2022 HNT mladšího žactva – Trutnov 5. a 6. 2. 2022

Nejmladší lyžaři přivezli medaile z republikových závodů.

Víkend 5. a 6. února byl termínem jediného celostátního závodu v běhu na lyžích kategorie mladšího žactva. Závodilo se v Trutnově na náhradních tratích, na které musel být závod přeložen z důvodu nedostatku přírodního sněhu. Závodilo se po oba dny klasickou technikou, v sobotu s intervalovým startem a v neděli se startovalo hromadně. Strakonická minivýprava čítala 4 závodníky, respektive 1 závodníka a 3 závodnice, a vedla si nadmíru úspěšně. Celkem přivezli 4 medaile, což je obrovský úspěch, který nemá v novodobé historii Ski klubu Strakonice obdoby!

V sobotu v závodu na 2 km s intervalovým startem zajeli své dosud nejlepší životní závody Jakub Šoula, který dokázal ovládnout závod v ročníku 2011, Beáta Brandová získala druhé místo v závodu dívek ročníku 2011 s minimální ztrátou 1,9 s na vítězku a Silvie Půbalová totéž dokázala zopakovat v kategorii dívek ročníku 2010! 48. místem je doplnila ještě Aneta Stehlíková. Po prvním dnu závodů tak nečekaná medailová sklizeň!

V neděli se závodilo na stejné trati, tentokrát s hromadným startem. Jakub Šoula oblékl dres s nápisem Leader, pro nejlepšího závodníka z minulého dne. Na trati dvakrát upadl a tak nakonec doběhl na bramborovém čtvrtém místě. Silvě Půbalové se podobně, také bramborově, vedlo mezi dívkami, a tak závěrečnou medaili vybojovala Beáta Brandová, která ve svém závodě doběhla na 3. místě. Aneta Stehlíková si dokázala polepšit na 43. místo.

„Závod byl pro všechny závodníky prvním velkým celostátním závodem a tak se dopředu nedalo odhadnout, jak bude vypadat porovnání s ostatními závodníky z celé ČR. Na závody se tedy odjíždělo spíš s velkými otazníky, ale výsledky předčily všechna očekávání. Vítězství v celostátním závodě a další 3 medaile asi dopředu nikdo nečekal, o to příjemnější překvapení to bylo! Gratuluji všem třem medailistům a držím jim palce do dalších závodů. Velký dík zaslouží oba trenéři Ski klubu Strakonice David Půbal a Jan Melichar, kterým se podařilo ve složitých podmínkách výtečně vytestovat a namazat lyže, a připravit závodníky na závod.“ nešetří chválou trenér Ski klubu Strakonice Radek Sosna.

A jak závody hodnotili závodníci? „Jsem hodně rád, že se mi podařilo vyhrát celostátní závod, vůbec jsem to nečekal. V sobotu, kdy jsem vyhrál, se jelo intervalově a podmínky byly dobré. Jenom sníh byl trochu namrzlý, ale aspoň to rychle jelo. Když jsem zjistil, že jsem vyhrál, byl jsem úplně v šoku a byl jsem hodně šťastný. V neděli jako Leader jsem jel svůj první závod s hromadným startem. Skončil jsem na 4. místě o 20 sekund za prvním, tam jsem to zkazil ve dvou situacích, kdy jsem spadnul, ale nakonec to dopadlo dobře. Jsem velice spokojený, ale samozřejmě je co zlepšovat. Moc děkuji trenérům za všechny rady a za skvělou mázu a taky všem lidem, kteří mě fandili od začátku až do konce.“ hodnotí vítězný Jakub Šoula.

Silvie Půbalová dodává: „Závod se mi nezdál tak náročný. Sníh byl pomalý a mokrý, což mi vyhovovalo. Lyže mi jely dobře. Jinak jsem si to užila a jsem spokojená se svým výsledkem.“

Beáta Brandová „Závod pro mě byl novou zkušeností – zajímavá trať, nové soupeřky a jela jsem poprvé na závody jen s trenéry, kteří se o nás suprově postarali. V sobotu při intervalovém startu se mi jelo moc dobře. Lyže byly skvěle namazané, trať docela náročná a zábavná, akorát neměla ideální stopu – nebyla dobře upravená. Na trénincích míváme lepší podmínky. V neděli jsem měla velký strach z hromadného startu, ale celý závod se mi podařilo zajet bez pádu. Letos jsem moc netrénovala kvůli karanténám, proto mám z obou výsledků radost.“

„Podmínky pro mazání lyží byly hodně náročné, na trati se střídala místa zledovatělá s místy s mokrým sněhem, v neděli se ještě přidalo sněžení. Ale myslím, že jsme se s mázou srovnali dobře. Z výsledků mladých závodníků máme s kolegou Honzou Melicharem velkou radost!“ doplňuje trenér David Půbal ze Ski klubu Strakonice.

img img img img img img img img