Ski klub Strakonice

23.01. 2022 ČP žactva Vodník, Vimperk 22. – 23.1.2022

ČP staršího žactva na Vodníku

O víkendu 22. a 23. ledna 2022 se v lyžařském areálu Vodník u Vimperka konal první závod Českého poháru staršího žactva v běhu na lyžích. Těchto celostátních závodů se zúčastnilo na 250 závodníků z celé ČR a mezi nimi také 3 závodníci Ski klubu Strakonice, v ročníku 2007 Matthew Fiche a v ročníku 2009 Matěj Novák a Jakub Šíma. A strakonické barvy byly pořádně vidět.

V sobotu se závodilo klasicky a v závodě na 1 km se nejvíce zaskvěl Matěj Novák, který s minimální ztrátou 1,1 s na třetí místo doběhl pátý! A to dlouho po svém doběhu do cíle svítilo jeho jméno na průběžném prvním místě. Teprve poslední závodníci v kategorii dokázali Matěje předjet! Výborně si vedl i Jakub Šíma, který obsadil 12. místo se ztrátou 10 s na Matěje. V nejstarším ročníku skončil Matthew Fiche na 37. místě. V proměnlivých podmínkách s teplotou těsně nad 0°C nebylo úplně jednoduché vybrat správnou mázu a tak velký podíl na úspěchu má i trenér a servisman v jedné osobě David Půbal. Po dvouletém čekání na celostátní závod tak premiéra dopadla hlavně u Matěje a Jakuba na výbornou! Pochvalu zaslouží i rodinné týmy fandící podél trati. Prostě povedený závod se vším všudy a rozšířené podium při vyhlášení nejlepších závodníků s Matějem bylo velkou odměnou všem zúčastněným.

V neděli se již běželo volnou technikou, tedy bruslením. A hlavně oba mladší kluci se na závod opět velmi dobře vyspali a využili nejen výbornou formu, ale také znalost téměř domácí trati, vždyť naprostá většina lyžařských tréninků probíhá právě na Vodníku. Čekala na ně tentokrát trať dlouhá 3 km a opět si s ní poradili na výbornou. Tentokrát v obráceném pořadí a ještě s třešničkou na dortu v podobě bronzové medaile Jakuba Šímy. Matěj Novák ho doplnil také krásným devátým místem. Takže strakonické barvy na stupních vítězů při celostátním závodě, vypadá to, že se začíná blýskat na novou kapitolu v historii strakonického lyžování. Matthew Fiche zopakoval svoji 37. pozici.

Strakonické barvy byly vidět i mezi rozhodčími, neboť organizátorům z vimperského Fischer Ski klubu Šumava onemocnělo několik členů organizačního týmu, a tak narychlo na žádost zaskočili Stanislav a Jiří Patkovi u startu závodu a Radek Sosna v cíli.

„Výsledky Kuby i Matěje jsou nad očekávání! Poctivost a píle v tréninku, dobře namazané lyže, znalost trati, vše zaklaplo do sebe a výsledkem jsou historicky nejlepší umístění strakonických závodníků v celostátních závodech v novodobé historii Ski klubu Strakonice. Bude těžké vydobyté pozice udržet v dalších závodech, ale věřím, že je v silách obou závodníků takové výsledky nejen zopakovat, ale třeba i vylepšit. Velký díky patří nejen klukům, kteří to museli odmakat na trati, ale i celému servisnímu týmu v čele s Davidem Půbalem, který má tomto obrovském úspěchu také svůj velký podíl. Budeme držet palce, ať se daří v dalších závodech.“ RS

 

 

Výsledky závodu:

 20220122_CPzactva_Vimperk-vysledky_klasicky

20220122_CPzactva_Vimperk-vysledky_skate

img img img img img img img img