Ski klub Strakonice

21.01. 2024 Český pohár staršího žactva – 6x v Top Ten a zlatý Kuba

O dalším víkendu se ve stejném areálu konaly celostátní závody staršího žactva. A i zde byly oranžovo-modro-černé barvy Ski klubu Strakonice vidět. V sobotu se závodilo klasickou technikou na dlouhých tratích s intervalovým startem. Do první desítky v pořadí se ve svých ročnících dokázali vejít Jakubové Šoula a Šíma a oba si vyjeli I. výkonnostní třídu žactva, která se uděluje závodníkům se zpožděním na vítěze do maximálně 10% jeho vítězného času. Kuba Šoula v kategorii starších žáků ročníku narození 2011 doběhl na krásném 4. místě, když na medaili mu chybělo v závodě na 3 km 10 sekund. Druhý z Jakubů, Jakub Šíma, v ročníku narození 2009 v závodě na 4 km vyběhl 8. místo, když na vítěze ztratil 33 sekund.

V kategorii starších žákyní ročníku 2011 se Viktorie Šímová umístila na hezkém 19. místě a vyjela si hned v prvním celostátním závodě II. výkonnostní třídu žactva, a doplnila ji ještě Julie Fiche na děleném 41. místě. Ve stejném ročníku chlapců se, kromě čtvrtého Jakuba Šouly, umístili v těsném závěsu za sebou Viktor Jirouš a Marek Bidlas na 24. a 25. místě. Mezi více jak 50 závodníky z celé ČR jsou i tato umístění velmi lichotivá a jen těsně oběma závodníkům unikla II. výkonnostní třída žactva. V kategorii žákyní ročníku 2010 se umístila Aneta Stehlíková na 35. místě a v ročníku 2009 mezi chlapci Luděk Kříž doběhl na 41. místě.

V neděli se pak závodilo na stejných tratích a také s intervalovým startem, ale klasickou techniku nahradil běh volnou technikou neboli bruslením.

Hned v první závodní kategorii starších žákyní ročníku narození 2011se blýskla výborným výkonem Viktorie Šímová, která dokázala o 9 míst vylepšit sobotní výsledek a bojovným výkonem v závodě na 3 km se dokázala dostat až na výborné 10. místo. Nedělního závodu se zúčastnila již také Lucie Němejcová, která doběhla na 40. místě. Výborně si vedli také chlapci ročníku 2011, kdy Jakub Šoula dokázal zopakovat sobotní 4. místo a zůstal tak znovu těsně pod stupni vítězů. Volná technika seděla také Marku Bidlasovi, který se oproti sobotě posunul o 15. míst vpřed a obsadil 10. místo. Naopak méně bruslení sedlo Viktoru Jiroušovi, který skončil na 44. místě. Na stejném místě doběhla v ročníku narození 2010 také Aneta Stehlíková. A to už na řadu přišel závěrečný závod chlapců ročníku narození 2009 a v něm jako předposlední vystartoval Jakub Šíma. Již mezičasy na trati ukazovaly, že Kuba jede velmi dobře a umístí se hodně vpředu. Po průjezdu cílem ale zavládlo nadšení, protože Kuba dokázal o 0,1 sekundy zvítězit a vyhrál tak celostátní závod Českého poháru staršího žactva ve svém ročníku. Již v prvním letošním celostátním závodě se mu tak podařil stejný kousek jako v loňském roce. Luděk Kříž zopakoval své umístění ze soboty a doběhl na 41. místě.

 

img img img img img img img img