Ski klub Strakonice

O nás

Jsme sportovní oddíl, který oslavil již více než 30 let své činnosti (oficiálně začal fungovat registrací u MV 24.10.1991). Navázali jsme na oddíl běžeckého lyžování TJ ČZ Strakonice. Jeho řadami prošlo mnoho osobností, jak z řad závodníků, tak i trenérů. Za všechny jmenujme ty nejznámější: František Kovář, Vašek a Lída Půbalovi, Miloš Bečvář, Jirka Kvapil a další.

V roce 2022 jsme oslavili 100 let organizovaného lyžování ve Strakonicích.

Na tuto bohatou historii se snažíme navázat.

Pravidelně pořádáme v oblasti přírodní rezervace Kuřidlo závody Strakonický duatlon (běh-kolo-běh) a podzimní kros Běh okolo Kuřidla. V zimě pořádáme veřejný závod v běhu na lyžích O pohár starosty Kubovy Hutě.

V současnosti věnujeme největší pozornost dětem předškolního a školního věku. Vedeme je k radosti z pohybu formou her a přirozené soutěživosti. 

Nábor nových členů

Nové členy přijímáme celoročně.

Rádi mezi námi uvítáme nové zájemce o běžecké lyžování či biatlon, nebo i jen o pohyb na zdravém vzduchu.

U nejmladších dětí do 10 let začínáme se všestrannou přípravou zaměřenou na rychlost a obratnost formou her a pohybových cvičení, starší se pak mohou specializovat dle svého zájmu na běh na lyžích či biatlon.

A co vás na trénincích čeká? Pohyb na čerstvém vzduchu pod vedením zkušených trenérů, dobrá parta dětí a rodičů, závody na krajské a celostátní úrovni, letní i zimní soustředění, běhání, jízda na kole, koloběžce, kolečkových bruslích a později kolečkových lyžích, pádlování, turistika (pěší, cyklo i lyžařská), hry, soutěže,  lyžování.

Běh na lyžích je jedním z nejzdravějších sportů vůbec (pohyb v přírodě, čerstvý vzduch, otužování organismu, zapojení většiny svalových partií v těle do pohybu, není jednostranné zatížení).

 

Pokud máte zájem, přijďte se nezávazně na zkoušku podívat na naše tréninky – pondělí, úterý, čtvrtek.

Oficiální nábor pro ročníky 2016 – 2018, ale uvítáme i starší.

 

Kontakty na trenéry pro informace:

Mgr. Radek Sosna, tel: 732 409140

Jan Melichar, tel: 728 646 124

David Půbal, tel: 776 591 301

Facebook Ski Klub Strakonice

 

 

img img img img img img img img