Ski klub Strakonice

NOVINKY

06.04. 2024 Zhodnocení sezony 2023/24

  • Ski klub = komunita, poděkování trenérům, závodníkům, rodičům i prarodičům
   • Bez VÁS to nejde!!! Díky!
  • Sezona byla úspěšná:
   • školení trenérů – 3 noví trenéři se aktivně zapojili
   • nákup nového materiálu – lyže, hole, vosky, stojany na lyže (Martin Z.)
   • komunikace – webové stránky – dík Vildovi, WA – komunita – více skupin pro větší přehlednost
   • nábor na podzim – noví členové, úspěšný
   • podzimní přípravné krosy + BOK, Zlatá kniha osobností strak. lyžování
   • SpS – podmínky splnilo 10 závodníků kat. U13, U14 a U15:
    • Jakub Ší., Luděk K., Silvi P., Anet S., Jakub Šo., Marek B., Viktor J., Viktorka Š., Lucka N., Julie F. (viz LB)
   • zima – málo sněhu = málo krajských závodů, rušení, Nachstaffel
   • Pošumavský pohár mládeže – průběžné 3. místo ???
   • Vodnický sprint 13.1.24: Hugo 1. Jindra 2., Julča Z. 5., Linda B. 6.Klárka T. 9., Eda 3., David Č. 5., Agi 2., Kiki F. 9., Klárka Z. 11., Kuba Šo. 2., Dan Č. 6., Míša K. 9., Viki Š. 2., Anet 3., Julča F. 6, Bea 8. (pád a zranění), Terka F. 12., Kuba Ší 7.
   • zahraniční soustředění – Livigno, Planice
   • úspěšné celostátní závody:
    • HNT Jablonec – Agi (6. a 5.), Eda (19., 27.), Lucka P. (16., 9.), družstva 12. místo
    • ČP staršího žactva: Vodník Viki Š. 19/10., Julča F. 41., Lucka N. 40., Kuba Šo 4/4. Viki J. 24/44, Mára B. 25/10., Anet 35/44., Kuba Ší 8/1., Luďa K. 41/41.
    • ČP staršího žactva: H. Mísečky Viki Š. 12/17., Kuba Šo 4/5., Silvi 12/10, Kuba Ší 16/16.,
    • M ČR st. žactva Harrachov: Viki Š. 14/9., Kuba Šo 5/2., Mára B. 20/8., Silvi 19/3., Anet 40/34., Kuba Ší 17/17.,
    • Lyžaři sezony: Jakub Šoula, Silvie Půbalová, Jakub Šíma

   

  Budoucnost:

  • odpočinek po sezoně – 3 týdny volno, pouze plavání, poté postupně náběh tréninků – min. 1 trénink týdně kola či koloběžky
  • vracení lyží do skladu – dle instrukcí
  • brigáda ve skladu – ??? termín bude upřesněn, úklid, pomoc se stavebními úpravami
  • závody – Katovice Mufloní stezka, Strakonický duatlon (25.5.), Vodnická brusle, Olympijský běh (19.6.)
  • akce – sjíždění Otavy – červen ???
  • letní soustředění – Lipno 30. 6. – 6. 6. 2024, srpen – starší Zadov, mladší Lipno 11. – 17. 8.
  • 21. 8. – účast na Běhu městem
  • pravidelné tréninky začnou poslední týden v srpnu
  • školení rozhodčích – jednodenní, termín bude upřesněn – prosba o zapojení rodičů DÍKY!!!

   

Děkuji všem za účast na závěrečném zhodnocení sezóny, doufám, že jste si to užili 😊

11.03. 2024 Český pohár žactva Horní Mísečky 9. – 10. 3. 2024

Poslední závod Českého poháru staršího žactva se jel o víkendu 9. a 10. března. Závod musel být přeložen do areálu na Horních Mísečkách, což už je jeden z mála běžeckých areálů, kde se ještě závody daly uspořádat. V sobotu se závodilo, už celkem tradičně, klasickou technikou, a v neděli pak volnou technikou, tedy bruslením. Přírodní podmínky letošní zimy již nedovolily jiné typy závodů než závody s intervalovým startem, přesto se v neděli organizátoři rozhodli zpestřit závod a zařadili stíhací závod se startem dle odstupů v sobotním závodě. Závodů se zúčastnila také čtveřice strakonických závodníků. Protože šlo o poslední závod seriálu, po jeho skončení se také vyhlašovaly výsledky celého Českého poháru.

V sobotu se závodilo klasicky na trati 3,3 km, pouze nejmladší děvčata ročníku narození 2011 běžela závod na 2,5 km. A hned v této kategorii si výborně vedla Viktorie Šímová, která si za 12. místo vyběhla I. výkonnostní třídu žactva. Výborně se vedlo ve stejném ročníku chlapců Jakubu Šoulovi, který po celou sezonu podává stabilní a vynikající výkony. V sobotu si doběhl pro letos už typické brambory, tedy na 4. místě. Na stupně vítězů tentokrát chybělo 5 s, ale i rozšířené pódium pro 6 nejlepších je velkým úspěchem! V ročníku narození 2010 startovala jediná závodnice Ski klubu Strakonice Silvie Půbalová a také ona napodobila výsledek Viktorky, za 12. místo si vyběhla I. výkonnostní třídu žactva. Nejstarším strakonickým závodníkem v kategorii žactva je letos Jakub Šíma. Jeho sobotní výkon stačil na 16. místo. Všichni strakoničtí závodníci se tak v sobotu umístili do 20. místa.

V neděli se závodilo volnou technikou a startovalo se dle odstupů ze sobotního závodu. Viktorie Šímová neudržela své sobotní 12. místo a klesla na 17. místo v cíli. Také Jakub Šoula si oproti sobotě o jedno místo pohoršil, ale i tak je 5. místo krásným výsledkem. Bruslení více svědčilo Silvii Půbalové, která si polepšila o 2 místa a vměstnala se do Top 10 na 10. místo. Jakub Šíma v neděli zopakoval stejné umístění jako v sobotu a znovu doběhl na 16. místě.

Poslední závodní víkend hodnotí trenér Jan Melichar: „Byli jarní teploty kolem 0, avšak sníh, ač přírodní, držel určitou kvalitu. Podklad byl tvrdý a stopa v sobotu vydržela po celý závod. Tratě v našem nejvýše položeném areálu na Horních Mísečkách jsou profilově náročné a našim závodníkům nepomohli ani sněhové podmínky, které teď panují na Šumavě, protože poslední měsíc se bohužel klasika trénovat nedala. I přes tyto komplikace v přípravě si naši závodníci zajely krásné výsledky. V neděli se jel stíhací závod volně se startem dle odstupů ze sobotního závodu. Trať zůstala relativně tvrdá, sníh byl ale dost špinavý a pomalý. Ale naši závodníci bojovali jako lvi a neustupovali ze svých pozic. Všechny závodníky musím pochválit za kvalitní reprezentaci. Minulý týden o jarních prázdninách jsme udělali přípravné soustředění na šumavském Zadově pod vedením Václava Půbala, Davida Půbala a Jana Melichara. Toto soustředění dle mého názoru splnilo svůj účel, ač se bohužel trénovalo bez sněhu.“

20240309Misecky-sobotní výsledky klasicky

20240310Misecky-nedělní výsledky volně

25.02. 2024 M ČR staršího žactva Harrachov 24. a 25. 2. 2024, stříbrný Kuba a bronzová Silva

Dvě medaile z mistrovství ČR v běhu na lyžích

Počasí v letošní zimě sice lyžařům moc nepřeje, ale i tak se nejdůležitější závod kategorie staršího žactva v běhu na lyžích uskutečnil. Z původně plánovaného Bedřichova se musel závod přesunout do Harrachova a závod musel být o jeden den zkrácen. Zrušeny byly na pátek plánované závody v norském sprintu. Závodilo se tak v sobotu i v neděli vždy s intervalovým startem, v sobotu klasickým stylem a v neděli volně. Strakonická výprava čítala 6 závodníků a 2 trenéry. A výprava to byla úspěšná!

V sobotním závodě klasickou technikou se podařilo získat 5 umístění v první dvacítce, přičemž nejvíce se závod vydařil Jakubu Šoulovi, který v kategorii starších žáků ročníku narození 2011 vyběhl v závodě na 4 km krásné 5. místo a opět si potvrdil I. výkonnostní třídu žactva. Ve stejné kategorii bodoval také Marek Bidlas 20. místem. V nejstarší kategorii chlapců ročníku 2009 se přiliš nepodařil závod Jakubu Šímovi, který doběhl na 17. místě. Z děvčat se nejvíce dařilo Viktorii Šímové, která svůj závod na 3 km výborně rozběhla a tempo udržela i ve druhém kole závodu. Výsledkem bylo 14. místo v cíli a s přehledem si vyběhla II. výkonnostní třídu žactva. Silvie Půbalová v kategorii dívek ročníku narození 2010 po pádu doběhla na 19. místě a Aneta Stehlíková v těsném závodě na 40. místě z celkem 82 startujících dívek.

V neděli se závodilo volnou technikou, tedy bruslením. Pro závodníky Ski klubu Strakonice je bruslení oblíbenější technika, které se mohou v přípravě více věnovat. S velkým očekáváním jsme tak čekali na nedělní výsledky. A očekávání se naplnila! Nejprve na start nastoupila děvčata. Vikrorka Šímová rozjela závod rozvážně a dokázala stupňovat své tempo. V cíli z toho byla Top 10 a krásné 9. místo se ztrátou pouhých 31 s na vítězku. V dalším ročníku pak startovaly Silvie Půbalová a Aneta Stehlíková. Obě dokázaly vylepšit své sobotní výsledky. Výborně rozjela svůj závod především Silvie, která i přes mírné zpomalení ve druhém okruhu vybojovala bronzovou medaili za 3.místo. A to od stříbra jí dělilo pouhých 0,5 s! Na druhou stranu Silvie dokázala uhájit medaili o 0,1 s před čtvrtou závodnicí z Dukly Liberec. Tak vyrovnaný závod se v této kategorii jel. Také Aneta vylepšila své umístění na 34. místo.

Po dívkách přišli na řadu chlapci. Jakub Šoula v nejmladší kategorii staršího žactva dokázal výrazně vylepšit sobotní 5. místo a v cíli z toho byla stříbrná medaile za 2. místo! Po dvou 4. místech v závodě Českého poháru se tak Kuba dočkal vytoužené medaile a povedlo se to zrovna v nejdůležitějším závodě sezony, tedy na mistrovství ČR. Již v průběhu prvního závodního okruhu se Kuba pohyboval na průběžném 2. místě a tempo dokázal udržet až do cíle. Do první desítky se dokázal po výborném výkonu v závodě vejít na 8. místě také Marek Bidlas. Marek se po prvním kole pohyboval dokonce na průběžném 5. místě, ale i 8.místo v cíli je obrovským úspěchem. Pouze o 1 místo mu utekla I. výkonnostní třída žactva, která tak na něj snad čeká v dalších závodech. Jakub Šíma mezi nejstaršími žáky tentokrát nedokázal zopakovat výsledky z minulých závodů a doběhl na 17. místě.

Očima trenérů Davida Půbala a Jana Melichara: „Byli jarní teploty, z pátka na sobotu jemně zapršelo, což zapříčinilo že sníh byl v sobotu mokrý a těžký. Klasika byla pro závodníky náročná, i když byla kvalitní máza. Do neděle na severu přituhlo a na všechny kategorie dívek držel sníh přemrzlý a rychlý, poté sníh měkl a zpomaloval. Bruslení nám celkově vyhovovalo více, vzhledem k tomu, že za poslední dva týdny nešla v našich podmínkách klasika trénovat. Závodníkům se trať líbila, byla hodně členitá se spoustou těžkých otáček.

„Všechny závodníky musím pochválit za kvalitní reprezentaci oddílu. Všichni podali výkon na hranici svých možností a aktuální formy. Také bych rád zmínil Václava Půbala, a tímto mu rád poděkoval, protože vedl finální přípravu na závody. Bez jeho pomoci bychom ty medaile do Strakonic nepřivezli.dodal Jan Melichar.

„Opět se podařilo přivézt medaile z nejdůležitějšího závodu sezony. Po loňských medailích to byla tentokrát medaile stříbrná a bronzová. Silvie si tento krásný pocit, tedy získat medaili na mistrovství ČR, vyzkoušela již loni v Novém Městě na Moravě. Kuba v loňském roce získával medaile v kategorii mladšího žactva a jsem moc rád, že svoje pozice obhájil i mezi starším žactvem. Ale nebylo to jen o medailích, potěšili mě i ostatní, především Marek Bidlas a Viktorka Šímová. Oba se v nedělním závodě vešli mezi nejlepších 10 závodníků, což je obrovský úspěch. Trochu za očekáváním zůstal Jakub Šíma, kterého závodní víkend nezastihl v nejlepší formě. Velký dík patří trenérům Janu Melicharovi a Davidu Půbalovi, kteří mají na medailích i ostatních výsledcích velký podíl, a také ochotným rodičům, kteří při závodech pomáhali„ hodnotí Radek Sosna ze Ski klubu Strakonice.

reportáž ČT ze závodu a rozhovor s Kubou zde (rozhovor cca 16:50 min.)

04.02. 2024 HNT Jablonec nad Nisou, 3. a 4. 2. 2024

Lyžaři hledali nové talenty

Hledáme nové talenty je název jediného celostátního závodu v běhu na lyžích pro kategorii mladšího žactva, tedy lyžařů, kterým letos bude 11 a 12 let. Tento závod byl letos organizačně přidělen do Jablonce nad Nisou a vzhledem k průběhu letošní zimy, vysokým zimním teplotám a dešti v týdnu před závodem, nebylo vůbec jasné, zda se závod vůbec uskuteční. Díky obrovskému úsilí organizátorů se závod nakonec mohl konat, přestože kvalita sněhu odpovídala letošnímu počasí, sníh byl mokrý a těžký.

Po loňském ročníku, kdy se závod konal v blízkém Vimperku a zúčastnilo se ho tak 6 závodníků, letos Ski klub Strakonice vyslal závodit 3 závodníky: Agátu Bažatovou a Eduarda Zacha v ročníku narození 2012 a Lucii Půbalovou v ročníku 2013. Ostatní závodníci a závodnice se závodu nemohli zúčastnit z různých důvodů. A hlavně Agáta Bažatová se předvedla ve velmi hezkém světle. Ale pojďme k průběhu vlastních závodů. Po oba dny se závodilo na trati 2 km klasickou technikou, která je pro mladší kategorie vhodnější, v sobotu 3. 2. se startovalo intervalově, v neděli se pak jel závod s hromadným startem.

První do sobotního závodu vyrazila nejmladší děvčata ročníku narození 2013 a s číslem 38 do svého prvního celostátního závodu v životě také strakonické Lucie Půbalová. V cíli z toho bylo hezké 16. místo z 59 startujících děvčat tohoto ročníku. Také o několik sekund ji minula II. výkonnostní třída žactva. Lucka je velká závodnice a tak s těmito výsledky nebyla spokojená a byla rozhodnutá v neděli zabojovat o ještě lepší umístění, přestože v týdnech před závody byla nemocná a manko v tréninku bylo veliké.

Další kategorií byly žákyně mladší ročníku narození 2012. I zde měli strakoničtí svou zástupkyni. Agáta Bažatová startovala do závodu klasickou technikou se startovním číslem 2 a na trati si vedla výborně. V cíli nakonec byla klasifikována na krásném 6. místě a při vyhlášení výsledků si tak užila širší pódium pro nejlepší závodnice. Podařilo se jí tedy ještě o 3 místa vylepšit výsledek z loňského ročníku tohoto závodu. S přehledem si také vyběhla II. výkonnostní třídu žactva. Obě děvčata také ve svých ročnících byla suverénně nejlepší ze všech jihočeských závodnic, což se také cení.

Po dívkách přišli na řadu závody chlapců. V kategorii mladších žáků ročníku narození 2012 vyběhl do svého závodu také Eduard Zach. Eda, povzbuzen medailí z posledního krajského závodu, zaběhl pěkný závod, postupně zrychloval a v cíli skončil na 19. místě. Vyběhl si tak znovu III. výkonnostní třídu žactva i na celostátním závodu. V hodnocení družstev po prvním závodním dnu se Ski klub Strakonice umístil na 12. místě ze 34 bodujících oddílů z celé ČR. Vzhledem k poměrně malému počtu strakonických závodníků to ukazovalo na kvalitní výsledky jednotlivých závodníků.

V neděli se jel znovu závod na 2 km klasickou technikou, tentokrát se ale startovalo hromadně. A hromadný start vyhovoval především strakonickým děvčatům, která dokázala ještě vylepšit sobotní výsledky. Lucka se dokázala vmáčknout do nejlepší desítky a skončila na 9. místě, Agáta si oproti sobotě ještě o 1 místo polepšila a doběhla na 5. místě. Obě holky tak prokázaly, že jim hromadné kontaktní závody sedí a dokážou v nich být úspěšné. Eda Zach si oproti sobotě mírně pohoršil na 27. místo. Také v neděli se podařilo udržet 12. místo v družstvech. A tak trenér a vrchní servisman Jan Melichar se svým týmem odjížděl ze závodů v Jablonci spokojený.

„Je škoda, že se závodu mohli zúčastnit pouze 3 naši závodníci. Výsledky které předvedli, však hodnotím velmi vysoko. Především Agi dokázala v obou dnech, že patří do širší špičky lyžařek ve svém ročníku. Je to odměna za její poctivý přístup v tréninku, kde může být příkladem ostatním. A je vidět, že poctivá práce v tréninku nese ovoce. Agi se po oba dny podívala na širší pódium s nejlepšími závodnicemi ve svém ročníku a doufám, že jí to dá motivaci do dalších závodů. Lucka byla po nemoci, tak jsme po ní nemohli chtít velké výkony, ale ona ukázala, že z ní roste velká závodnice. Především

 

nedělním výsledkem v první desítce mě potěšila a můžeme jen spekulovat, jaké výsledky by měla, pokud by před závody byla zdravá. Ale Lucku čeká ještě spousta velkých závodů a velké medaile ji určitě neminou. Eda absolvoval své první velké celostátní závody a jak ve jeho zvykem bojoval do posledních sil. Myslím si, že sobotní umístění v první dvacítce závodníků je pro Edu velkým úspěchem a doufám, že mu zvedne sebevědomí a že ho to také nakopne do dalších závodů. V družstvech jsme sice neobhájili loňské fantastické 8. místo, ale vzhledem k polovičnímu počtu závodníků oproti loňsku považuji celkové 12. místo za super. Navíc se letos povedlo být v družstvech nejlepší z jihočeských oddílů, kdy se Ski klub Vimperk umístil o 2 místa níže (s větším počtem startujících závodníků) a Sokol Stachy dokonce vůbec nebodoval. To mě naplňuje hrdostí a pocitem, že snad ve Strakonicích práci neděláme úplně špatně. Chci moc poděkovat trenéru Janu Melicharovi, který celý závod trenérsky zajišťoval a také dokázal vybral nejlepší mázu na lyže, což v daných podmínkách nebylo vůbec jednoduché. Také podpora ze strany rodičů a mladších sourozenců byla důležitá a i oni mají svůj podíl na výsledcích. Samozřejmě ale největší pochvalu zaslouží všichni zúčastnění závodníci a všem děkuji za výbornou reprezentaci našeho oddílu.“ shrnul výsledky trenér Ski klubu Strakonice R

21.01. 2024 Český pohár staršího žactva – 6x v Top Ten a zlatý Kuba

O dalším víkendu se ve stejném areálu konaly celostátní závody staršího žactva. A i zde byly oranžovo-modro-černé barvy Ski klubu Strakonice vidět. V sobotu se závodilo klasickou technikou na dlouhých tratích s intervalovým startem. Do první desítky v pořadí se ve svých ročnících dokázali vejít Jakubové Šoula a Šíma a oba si vyjeli I. výkonnostní třídu žactva, která se uděluje závodníkům se zpožděním na vítěze do maximálně 10% jeho vítězného času. Kuba Šoula v kategorii starších žáků ročníku narození 2011 doběhl na krásném 4. místě, když na medaili mu chybělo v závodě na 3 km 10 sekund. Druhý z Jakubů, Jakub Šíma, v ročníku narození 2009 v závodě na 4 km vyběhl 8. místo, když na vítěze ztratil 33 sekund.

V kategorii starších žákyní ročníku 2011 se Viktorie Šímová umístila na hezkém 19. místě a vyjela si hned v prvním celostátním závodě II. výkonnostní třídu žactva, a doplnila ji ještě Julie Fiche na děleném 41. místě. Ve stejném ročníku chlapců se, kromě čtvrtého Jakuba Šouly, umístili v těsném závěsu za sebou Viktor Jirouš a Marek Bidlas na 24. a 25. místě. Mezi více jak 50 závodníky z celé ČR jsou i tato umístění velmi lichotivá a jen těsně oběma závodníkům unikla II. výkonnostní třída žactva. V kategorii žákyní ročníku 2010 se umístila Aneta Stehlíková na 35. místě a v ročníku 2009 mezi chlapci Luděk Kříž doběhl na 41. místě.

V neděli se pak závodilo na stejných tratích a také s intervalovým startem, ale klasickou techniku nahradil běh volnou technikou neboli bruslením.

Hned v první závodní kategorii starších žákyní ročníku narození 2011se blýskla výborným výkonem Viktorie Šímová, která dokázala o 9 míst vylepšit sobotní výsledek a bojovným výkonem v závodě na 3 km se dokázala dostat až na výborné 10. místo. Nedělního závodu se zúčastnila již také Lucie Němejcová, která doběhla na 40. místě. Výborně si vedli také chlapci ročníku 2011, kdy Jakub Šoula dokázal zopakovat sobotní 4. místo a zůstal tak znovu těsně pod stupni vítězů. Volná technika seděla také Marku Bidlasovi, který se oproti sobotě posunul o 15. míst vpřed a obsadil 10. místo. Naopak méně bruslení sedlo Viktoru Jiroušovi, který skončil na 44. místě. Na stejném místě doběhla v ročníku narození 2010 také Aneta Stehlíková. A to už na řadu přišel závěrečný závod chlapců ročníku narození 2009 a v něm jako předposlední vystartoval Jakub Šíma. Již mezičasy na trati ukazovaly, že Kuba jede velmi dobře a umístí se hodně vpředu. Po průjezdu cílem ale zavládlo nadšení, protože Kuba dokázal o 0,1 sekundy zvítězit a vyhrál tak celostátní závod Českého poháru staršího žactva ve svém ročníku. Již v prvním letošním celostátním závodě se mu tak podařil stejný kousek jako v loňském roce. Luděk Kříž zopakoval své umístění ze soboty a doběhl na 41. místě.

 

14.01. 2024 Vodnický sprint – 13. 1. 2024 – 7 medailí

Krajský závod klasickou technikou se jel systémem Norský sprint, tedy kvalifikace a poté rozřazení do rozjížděk podle dosažených časů. Závod se jel jako krajský přebor a zároveň byl součástí Pošumavského poháru mládeže v běhu na lyžích.

Strakonické barvy bylo hned v prvním krajském závodě vidět. Hugo Brand a Jindra Toman opanovali stupně vítězů. V dalších kategoriích se prosadili také Agi Bažatová, Kuba Šoula a Viky Šímová na 2. místo, Aneta Stehlíková a Eda Zach na 3. místo. Naprosto shodný čas měly ve své kategorii Julča Zachová a Linda Bažatová a společně se umístily na 5. místě. 5. místo vyjel také David Částka a o jeden stupínek níže se umístili Julča Fiche a Dan Částka. Velkou smůlu měla Bea Brandová, která po pádu těsně před cílem rozjížďky z 1. místa a zranění kotníku musela odstoupit ze závodu.

Díky i všem ostatním účastníkům závodu.

20240113_vodnicky_sprint_LM

20240113_vodnicky_sprint_MLZCI

20240113_vodnicky_sprint_MLZKY

20240113_vodnicky_sprint_STZCI

20240113_vodnicky_sprint_STZKY

20240113_vodnicky_sprint_zactvo

 

30.12. 2023 Pošumavský pohár mládeže v běhu na lyžích

Novinka letošní sezony – seriál 4 závodů na území Plzeňského a Jihočeského kraje. Jde o soutěž klubů těchto dvou krajů.

 

Pošumavský pohár mládeže základní info_01

Po 2. závodu Pošumavského poháru mládeže je náš oddíl na 3. místě!!!

 
1. Fischer Ski klub Šumava Vimperk  855 bodů
2. SPORT CLUB PLZEŇ 623 bodů
3. Ski klub Strakonice 548 bodů
4. LK Škoda Plzeň 410 b.
5. Ski Sokol Stachy 165 b.
6. TJ Tatran Železná Ruda 96 b.
7. ABC Team Železná Ruda  62 b.
8. Atletický kroužek Železná Ruda 75 b.

PšPM 2023-24 – bodový stav po 2. závodu

30.12. 2023 O pohár starosty KH – sobota 17. 2. 2024

Náš zimní závod letos povýšil na krajský přebor klasickou technikou a zároveň se stal součástí zkoušené novinky seriálu 4 závodů Pošumavského poháru mládeže v běhu na lyžích!

Propozice O pohar starosty KH_2024

29.12. 2023 Soustředění Planica 2023

Na konci prosince, mezi Štědrým dnem a Novým rokem, proběhlo tradiční lyžařské soustředění ve slovinské Planici. Ubytováni jsme byli tradičně v hotelu DOM PLANICA Olympic Sports Centre, které se vyznačuje polohou blízko tréninkových tratí, tělocvičnou a vynikající kuchyní. Děti i rodiče se zaměřili hlavně na nácvik lyžařských, hlavně klasických, technik. Soustředění bylo zakončeno kontrolním závodem.

26.10. 2023 Reportáž STTV ze 43. ročníku Běhu okolo Kuřidla

Reportáž najdete na fb stránce:    ZDE

img img img img img img img img