Ski klub Strakonice

18.03. 2023 Další medaile z mistrovství ČR staršího žactva.

Poslední díl Českého poháru staršího žactva probíhal o víkendu 11. a 12. 3. 2023 v lyžařském areálu v Novém Městě na Moravě. Nedělní závod nahrazoval závod volnou technikou v tzv. norském sprintu, který byl přeložen z mistrovství ČR z před 14 dnů. Norský sprint se skládá z úvodní kvalifikace a podle časů z ní jsou pak závodníci seřazeni do šestic a následují 2 rozjížďky. Z první rozjížďky první dva závodníci postupují do rychlejší šestice a poslední dva závodníci v rozjížďce naopak „sestupují“ do pomalejší šestky. Ve druhé rozjížďce se již závodí o konečné pořadí.

Nejprve se na start postavila děvčata a výborně se vedlo Silvii Půbalové, která ve svém ročníku zaběhla v kvalifikaci třetí místo. Oproti sobotě si polepšila také Aneta Stehlíková, která v kvalifikaci skončila na 38. místě. Aneta tak nastoupila do rozjížďky G, kde se jí nevedlo a doběhla na šestém místě. Ve druhé rozjížďce H již doběhla na 3. místě a v konečném pořadí tak skončila na 45. místě. Silvie díky výbornému výkonu v kvalifikaci nastoupila do nejrychlejší rozjížďky A, kde s přehledem doběhla na 4. místě (již nebylo kam z prvních míst postupovat, šlo o to nesestoupit do horší rozjížďky). Ve druhé rozjížďce se již závodilo o mistrovské medaile v přeboru ČR a Silvie dokázala vybojovat druhé místo a získala tak již druhou medaili víkendovou, ale také v pořadí druhou medaili z M ČR žactva (po bronzu Matěje Nováka z před 14 dnů). A Ski klub Strakonice měl ještě v rukávu jedno eso jménem Jakub Šíma, vítěze sobotního závodu. V kvalifikaci Jakub doběhl na třetím místě, což dávalo velmi dobré vyhlídky i do vlastního závodu. V obou rozjížďkách Jakub doběhl na třetích místech a doplnil tak medailovou sbírku o další bronz.

Silvie Půbalová se stříbrnou medailí na M ČR staršího žactva v NMNM.

Jakub Šíma na bronzovém stupínku při M ČR staršího žactva.