Ski klub Strakonice

Pro rodiče

V této kapitole najdete různorodé informace o organizaci tréninků, odkazy na formuláře, čím vybavit dítě na soustředění, na závody, rady a návody… Zatím bude obsah vznikat poněkud živelně stylem „právě jsem si vzpomněl,“ později dodáme i nějakou štábní kulturu. 🙂


Oblečení na tréninky – podzim, zima

Všichni závodníci budou mít na podzimních trénincích minimálně dvě vrstvy oblečení (triko, mikina či bunda), v chladnějším období tři vrstvy. Jde o to, aby se po tréninku měli do čeho převléknout. Také delší ponožky, krátké pod kotníky schovejte na léto. Důvodem je ochrana kotníku a Achilovky při chladném počasí. Díky rodičům za dohlédnutí.


Příchod na trénink

Uvedený čas tréninku (např. 17:00) udává čas, kdy by měl trénink začít. Proto žádáme o příchod na místo srazu s předstihem zhruba 5-10 minut před tímto časem. Brzy začneme bojovat s brzkým příchodem tmy, tak ať stihneme odtrénovat za světla. Děkujeme.


Srazová místa oddílu

Trénink probíhá na různých místech – pod Kuřidlem, na stadionu nebo v Jiníně. Před odjezdem na závody nebo tréninky ve Vimperku se většinou scházíme na parkovišti před marketem COOP na Volyňské. Odkaz na mapy ZDE


Příprava před tréninkem

  • před každou pohybovou aktivitou je nutno se rozehřát (rozběhat, rozcvičit, protáhnout)
  • po každé aktivitě se vyklusat a protáhnout (na stadionu, v přírodě nebo doma)
  • Po tréninku či závodě se co nejrychleji osprchovat (potem ucpané póry v kůži brání regeneraci)
  • mít přiměřené oblečení – více vrstev, které můžete při tréninku odložit, příp. mít věci na převlečení po tréninku (nesmí se stát, že odcházím ve zpocených věcech domů!!!)
  • minimálně 2 hodiny před tréninkem se nejí. Před tím pouze lehce stravitelná jídla
  • mimo oficiální trénink doma pravidelně posiluji (např. 3x týdně, obden, střídat sval.partie, do 15 let pouze s vlastním tělem – bez činek)
  • pravidelně doma protahuji (dle potřeb organismu – většinou nejvíce zatěžované partie – běh = zadní strana nohou, lyže = pletenec ramenní, atd.)

Pokud jsou nějaké nejasnosti, vyřeší se na trénincích s trenéry. Nebojte se zeptat, komunikace je důležitá pro další vývoj.

 

img img img img img img img img