Ski klub Strakonice

02.01. 2022 Vodnický otvírák 2. 1. 2022 volně s intervalovým startem

Hned první víkend roku 2022 – v neděli 2. 1. – se konal první krajský klasifikační závod žactva, dorostu a dospělých v běhu na lyžích nazvaný příznačně Vodnický otvírák. Kvůli horším sněhovým podmínkám se závodilo až od kategorií žactva, a to volným způsobem a s intervalovým startem. Pořadatelům z vimperského Ski klubu Šumava se podařilo, i přes deště a jarní počasí v posledních dnech roku, připravit kvalitní okruh pokrytý technickým sněhem.

A hned první kategorie mladších žákyní byla z pohledu Ski klubu Strakonice nejvíce obsazenou kategorií a jak se nakonec ukázalo, tak také nejúspěšnější. Za vítěznou Janou Randákovou ze Ski Sokola Stachy totiž s minimální ztrátou 6,7 s na 2. místě doběhla Silvie Půbalová. Další závodnice se v této kategorii umístily takto: 6. Julie Fiche, 7. Lucie Heide, 8. Aneta Stehlíková a 11. Viktorie Šímová (všechny Ski klub Strakonice). Poměrně početné zastoupení 4 závodníků měl Ski klub Strakonice také v kategorii mladších žáků. A i tady mladým strakonickým lyžařům „cinkla“ medaile. Zasloužil se o ní Jakub Šoula, který se umístil na 3. místě, s mizivou ztrátou 0,3 s na místo druhé. Daniel Částka doběhl na 8., Viktor Jirouš na 10. a Michael Kural na 11. místě (všichni Ski klub Strakonice). Kategorii starších žáků i žákyní opanovali domácí závodníci a závodnice Ski klubu Šumava Vimperk: Emma Mánková a Jan Kovář. Ze strakonických lyžařů se nejlépe umístil Matěj Novák, který skončil na 4. místě, Jakub Šíma na 8. místě a Lucie Malečová (všichni Ski klub Strakonice) na 11. místě.

Jediný zástupce Ski klubu Strakonice v dorosteneckých kategoriích Matthew Fiche doběhl mezi mladšími dorostenci na 5. místě a podobně jediný zástupce v kategorii mužů Oldřich Šoula skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

„Byl to první závod sezóny a na některých našich závodnících bylo vidět ještě menší rozježděnost a rozzávoděnost oproti závodníkům z Vimperka a Stach, kteří absolvovali v této sezóně již několik lyžařských soustředění. Dík patří všem závodníkům za bojovnost a snahu na trati. Uvidíme, jak se bude dařit v dalších krajských, ale i celostátních,  závodech.“ Radek Sosna