Ski klub Strakonice

19.03. 2023 Vodnické vítání jara

Pravděpodobně posledního krajského závodu žactva v letošní sezóně se zúčastnilo 19 závodníků ze Ski klubu Strakonice. A strakonické barvy byly vidět! 6 medailí a další umístění těsně za stupni vítězů. A to ještě strakonický oddíl nebyl kompletní! Závodilo se volnou technikou s hromadnými starty.

Suverénně si vedli mladíci Jakub Jíně a Matěj Jeřábek, kteří opanovali závod na 500 m ročníku 2015. Ve stejné kategorii děvčat je napodobily Kristýna Půbalová a Linda Bažatová, které také obsadily první dvě místa. Jana Polanová ještě přidala 9. místo z 15 závodnic této kategorie. Vítězství vybojovala, a zcela suverénně systémem start – cíl, v kategorii žákyně nejmladší na 1 200 m také Lucie Půbalová. Pád těsně před cílem oplakala Kristýna Fialová, která tak skončila těsně pod stupni vítězů na nepopulární „bramborové“ čtvrté příčce. 9. místo přidala Klára Zahradníková a 13. místo Klára Běla Tomanová. Pouze kategorie mladšího žactva byla tentokrát bez stupňů vítězů. Lukáš Kříž v závodě na 2 400 m skončil na 7. místě a děvčata se seřadila těsně pod stupni vítězů od 4. do 6. místa v pořadí Agáta Bažatová, Viktorie Šímová a Julie Fiche. 9. místo přidala ještě Lucie Němejcová

Zbývající kategorie již závodily společně v kategorii OPEN.  Ženy na 3 600 m a s velkým náskokem zvítězila, ač nejmladší v kategorii, Silvie Půbalová. Aneta Stehlíková doběhla na 5. místě. V mužském závodě na 4 800 m ukázal všem záda bývalý reprezentant Martin Jakš. Jakub Šíma doběhl na 5. místě, Tadeáš Němejc na 12. místě a o místo za ním Luděk Kříž. Na 3. místě doběhl také odchovanec strakonického lyžování Jaroslav Zahradník, dnes závodící za Fischer Ski Klub Šumava Vimperk.