Ski klub Strakonice

NOVINKY

26.10. 2023 Reportáž STTV ze 43. ročníku Běhu okolo Kuřidla

Reportáž najdete na fb stránce:    ZDE

15.10. 2023 Ski klub v seriálu 5x Vimperkem

Seriál se skládal z 5 závodů: atletický závod, opakované běhy, inline bruslení, kros a závod do vrchu.

U nejmenších – batolata dívky i kluci (2018 a ml.) – jsme neměli žádného zástupce. Zde to není o pravidelném tréninku a účasti na trénincích, ale o sranda závodění na 60 – 100 m. Vhodné pro mladší sourozence našich závodníků. Pro zamyšlení na příští závody.

V další kategorii minižactva již řádil Jindra Toman, který ve třech závodech seriálu zvítězil a jednou skončil druhý!!! Zde se hodnotí pouze počet absolvovaných závodů, takže se Jindra dělil o celkové první místo! V dívkách náš klub reprezentovala Rozárka Jeřábková, která absolvovala pouze dva závody.

Právem hrdi můžeme být na kategorii nejmladšího žactva. U chlapců celý seriál suverénně vyhrál Jakub Jíně, který ve 4 závodech zvítězil a jednou skončil třetí. A protože se do seriálu počítají 4 nejlepší výsledky a nejhorší výsledek se škrtá, tak Kuba vyhrál s nejmenším možným počtem bodů – 4. Kuba si tyto výsledky zasloužil velkou pílí a poctivostí v tréninku! Zdatně mu sekundoval také Oliver Jirouš, který se s 18 body umístil v seriálu na krásném 5. místě. Třetí do party Matěj Jeřábek absolvoval pouze 2 závody a tak do celkového seriálu nemohl být započítán. Mezi děvčaty se umístila Julie Zachová na 4. místě se součtem výsledků 16. Vzhledem k omezeným možnostem tréninku je to pro Julču velký úspěch! Kristýna Půbalová se nemohla pro zdravotní indispozice zúčastnit prvních závodů a ve dvou závěrečných závodech se teprve dostávala do své dřívější závodnické pohody. Podobnou situaci, ale v opačném gardu, prožily Linda Bažatová a Klára Tomanová. Absolvovaly první tři závody a poté onemocněly. Hlavně Klárka měla přitom v seriálu dobře našlápnuto (2. a 4. místo).

V mladším žactvu bojovala až do posledního závodu o celkové vítězství v seriálu Agáta Bažatová. Se součtem výsledků 6 nakonec skončila těsně druhá s nejmenším možným rozdílem. Agi vyhrála 2 závody seriálu a ve 2 skončila druhá! Také Agi své výborné výkony postavila na pravidelné účasti a velké píli na trénincích. Velmi dobře si vedla také Kristýna Fialová, která se součtem bodů 18 skončila celkově v seriálu na 5. místě. Klára Zahradníková se zúčastnila pouze závěrečného závodu. Mezi kluky se všech závodů zúčastnil David Částka, kterému o jediný bodík uteklo 3. místo v seriálu – součet umístění 13! Eda Zach se zúčastnil 2 závodů a tak nemohl být v seriálu klasifikován.

Starší žactvo jsme tradičně silně početně obsadili hlavně v kategorii dívek. Silvie Půbalová, i přes neúčast na posledním závodu, vybojovala se součtem pořadí 10 krásné 2. místo! Velmi dobře si vedla také Aneta Stehlíková, která hlavně v posledních závodech ukazovala zlepšující se formu a se součtem 21 skončila na 5. místě. Julie Fiche se součtem 30 skončila celkově na 7. místě a Viktorie Šímová na 8. místě (31 bodů). Dvou závodů se také zúčastnila (2x druhá) Lucie Němejcová. Mezi kluky vybojoval Dan Částka celkové 3. místo se součtem 16 bodů (o jeho 3. místě rozhodlo lepší umístění v posledním závodě). Dobře si vedl také Viktor Jirouš, ale absolvoval pouze 2 závody.

V mladším dorostu Jakub Šíma objel pouze 1 závod a mezi dívkami jsme neměli žádné zastoupení. Podobně i ve starším dorostu Matthew Fiche (již náš odchovanec, závodící za NMNM) a Mirka Nová absolvovali jediný závod. Poslední závod seriálu v kategorii mužů absolvoval také Vilém Jirouš.

Ukázalo se tak několik věcí:

  • je třeba být zdravý/á, pak mohu absolvovat alespoň 4 závody
  • pravidelný trénink se promítá do dobrých výsledků v závodech
  • chyběli nám naši nejmladší závoďáci – závody jsou součástí tréninkového procesu, u malých vůbec nejde o výsledky, ale o zážitek ze závodění
  • velká gratulace Jindrovi, Kubovi, Agi, Silvi a Danovi za stupně vítězů a dík všem, kteří se seriálu zúčastnili

WhatsApp Image 2023-10-14 at 14.55.29

07.10. 2023 Běh okolo Kuřidla 2023 – Výsledky

Vážení přátel krosových závodů,

přijměte naše pozvání na další, již třiadvacátý, ročník Běh okolo Kuřidla. Letos závodíme v sobotu 7.října 2023 od 10.00 hodin. Prezentace v hospodě v Habeši od 8:30 do 9:30; pro odpolední závody prodloužená prezentace do 11:30. Propozice závodu ZDE.


VÝSLEDKY:

Závody proběhly za slunného dne. Ranní závody nám mírně zdrželo nenahlášené hnízdo sršňů, ale časový skluz se podařilo rychle dohnat. Děkujeme všem závodníkům za účast. Taktéž děkujeme všem kamarádům, kteří nám pomohli závod uspořádat. A neméně děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli na podporu pohybu.

Výsledky ke stažení ZDE.

 

Reportáž STTV ze závodu zde:   ZDE

 

14.09. 2023 Prezentace Ski klubu na Poznej sporty ve Strakonicích – 7. 9. 2023

 

10.09. 2023 5x Vimperkem – atletická dráha

První ze závodů série 5x Vimperkem se uskutečnil v úterý 5. 9. 2023 na atletické dráze ve Vimperku. Pro Ski klub Strakonice tu cinklo 8 medailí!!!

Velká gratulace pro vítěze svých kategorií:  Jindřich Toman, Jakub Jíně a Agáta Bažatová!!!

Další medaile přidali: stříbrní Matěj Jeřábek a Lucie Němejcová, bronzoví David a Dan Částkovi a Silvie Půbalová.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za výborné výkony!

Další krásná umístění přidali čtvrtá Julie Zachová, pátá Linda Bažatová a Mirka Nová, šestí Oliver Jirouš a Luděk Kříž, sedmá Klára Běla Tomanová, desátá Julie Fiche a jedenáctí Rozárka Jeřábková a Viktorie Šímová.

 

Všem závodníkům děkuji za reprezentaci oddílu!

 

5xVimperkem_dráha_2023_výsledky

23.08. 2023 Ski klub na Běhu městem 2023

Tradiční závod ulicemi města. Letos již 29. ročník. Ze Ski klubu nejhojněji obsazené kategorie žactva – ovládli jsme stupně vítězů mezi děvčaty: Silvie Půbalová, Lucie Půbalová, Agáta Bažatová – velká gratulace!!! Julie Fiche na pátém, Aneta Stehlíková na sedmém místě. Výborně se umístily i naše nejmladší závodnice: Linda Bažatová, Eliška Vogeltanzová, Klára Běla Tomanová. Mezi chlapci nejlepší z našich závoďáků Dan Částka na 4. místě! Viktor Jirouš a Luděk Kříž na 7. a 8. místě, výborně i mladí David Částka a Oliver Jirouš.

Díky všem za účast a reprezentaci oddílu!

Díky i obětavým rodičům za aktivní účast v závodu.

 

Výsledky najdete na stránkách závodu www.strakonickybeh.cz

22.07. 2023 Letní kemp Lipno 2023 již posedmé.

Již posedmé jsme trávili první červencový týden na letním soustředění v chatovém táboře Přátelé dětí u Lipna. Na 3 desítky dětí, společně s trenéry a aktivními rodiči, prožili týden plný pohybu. Náplň soustředění byla opět velmi pestrá – kromě běžeckých tréninků také vyjížďky po okolí na koloběžkách, starší trénovali na kolečkových lyžích, mladší na in-line bruslích, pádlování s již tradičním sjížděním Vltavy, koupání, různé hry, obratnost, nechyběl i již tradiční závod v orientačním běhu, časovka na Jelení vrchy (letos na koloběžkách), stejně tak již tradiční fotbalový zápas děti versus dospělí, a samozřejmě na závěr běžecký kontrolní závod.

Letošní novinkou byla celotáborová hra pro nejmladší „Orlíky“, kteří se po celou dobu pobytu pokoušeli nacházet indicie od čaroděje, aby na konci soustředění mohli uspat zlého draka na dalších tisíc let. Naštěstí se povedlo a tak drak už opět spí. Fífo, díky!!!

Počasí letos, oproti loňskému deštivému týdnu, vyšlo výborně, celý týden slunečno s teplotami kolem 25 oC, takže ideální podmínky pro trénink a po tréninku jsme využívali možností, které nabízela blízká přehradní nádrž Lipno. Celý týden proběhl bez vážnějších zranění, i když lehké odřeniny či bolavé bříško se nám nevyhnuly. A bylo až s podivem, jak to bylo nakažlivé 🙂

„V chatovém táboře na břehu Lipna jsme našli ideální podmínky pro letní přípravu. Rádi se sem každý rok vracíme. Vzhledem k věku zúčastněných jsme vytvořili tři tréninkové skupiny, které se ale dle vykonávaných aktivit různě prolínaly. Musím říct, že jsme si letošní letní kemp náramně užili, jak děti, tak i dospěláci. Vzhledem k téměř ideálnímu počasí jsme odtrénovali vše, co bylo naplánováno. Chci moc poděkovat ostatním trenérům Davidovi a Filipovi i všem ostatním aktivním rodičům, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu celého soustředění. Davidovi kromě organizací tréninků za dopravu koloběžek a Filipovi za přípravu dračí hry pro nejmenší.

Nyní nás čeká lehký prázdninový oddych, starší závodníci mají vypsány individuální tréninky, srpnové soustředění a účast na Běhu městem 21. srpna. Poslední srpnový týden bychom rádi věnovali intenzivní přípravě na podzimní krosovou sezónu ve Strakonicích.“ hodnotí Radek Sosna.

 

Ski klub v tisku:

12.06. 2023 Čokoládová tretra – Vmperk 6. 6. 2023

První letošní atletické závody na dráze ve Vimperku. 

Moc gratuluju všem dnešním závoďákům!!! 👍 Ski klub Strakonice byl opět vidět v popředí a 8 🏅 je super.

🏅 pro: Hugo s Jindrou, Kuba, Julča, Klárka, Lucka, Bea, Silvi 👏👏👏

Dík za bojovnost patří i všem ostatním 👍 Radek

Výsledky zde: 

20230606_cokoladova_tretra

27.05. 2023 Strakonický duatlon 2023 – výsledky

 

Výsledky Strakonického duatlonu 2023 naleznete ZDE.

 

„Chci poděkovat všem závodníkům, kteří v sobotu k nám do Strakonic dorazili. Když se podaří počasí tak, jak tomu bylo letos, tak je to radost. Jsem rád, že celý závod proběhl bez větších problémů a nebylo ani žádné zranění. Trochu nás mrzí minimální účast hlavně v nejmladších kategoriích, kde v minulých ročnících soutěžilo vždy několik nejmladších závodníků na odstrkovadlech či malých kolech. V letošním ročníku dorazil jediný, ale o to větší potlesk měl na trati svého závodu. Nejmladším vítězem se tak letos stal Kubík Jeřábek. V dalších kategoriích již byla účast větší a odehrávaly se i zajímavé souboje na trati. Museli jsme dokonce v klučičí kategorii Benjamínci 2 vyhlásit dva závodníky na 3. místě, protože mezi nimi byl v cíli minimální rozdíl. Celkem nám letos na duatlon dorazily na tři desítky závodníků. Za mě velký dík všem pořadatelům ze Ski klubu Strakonice, kteří závod připravovali několik týdnů. Samozřejmě i velké poděkování patří městu Strakonice a všem ostatním sponzorům, bez kterých bychom závod v takové podobě nemohli uskutečnit.“ 

Radek Sosna, ředitel závodu

20.05. 2023 Běh mufloní stezkou Katovice 20. 5. 2023

Tradiční jarní běžecké závody v Katovicích. Odvezeno 11 medailí, zlatí Kubík Jeřábek, Kuba Jíně, Lucka Půbalová, David „Dave“ Částka, Silvi Půbalová, stříbrní Julča Zachová, Lucka Heide a bronzoví Hugo Brand, Agi Bažatová, Viky Jirouš a Julča Fiche. 4. místa přidali Matěj Jeřábek, Lukáš Kříž a Tomáš Polan.

Gratulace pro všechny a díky za bojovnost na trati (a Rozárky rozbité kolínko se zahojí…)

Výsledky Mufloní stezka 2023

img img img img img img img img