Ski klub Strakonice

NOVINKY

20.10. 2022 5x Vimperkem 2022

Chci moc pochválit závoďáky, kteří zvládli alespoň 4 závody seriálu 5x Vimperkem a byli tím pádem klasifikováni v celkovém hodnocení. V nejmladších kategoriích (batolata a minižactvo) rozhodoval o pořadí počet odběhnutých závodů, u všech ostatních součet umístění v nejlepších 4 závodech.

Minimálně 4 závody z našeho oddílu zvládli Rozárka a Matěj Jeřábkovi, Kristýna Půbalová, Linda Bažatová, Oliver Jirouš, Lucie Půbalová, Kristýna Fialová, Julie Fiche, Agáta Bažatová, Silvie Půbalová, Tadeáš Němejc, Matthew Fiche, Matyáš Kural, Mirka Nová. Za velkou závodní výdrž a odolnost jim chci moc poděkovat.

Mezi 3 nejlepší se ve svých kategoriích vešli (od nejmladších): Rozárka Jeřábková (2.), Matěj Jeřábek (2.), Kristýna Půbalová (1.), Oliver Jirouš (2.), Lucie Půbalová (1.), Kristýna Fialová (3.), Silvie Půbalová (1.), Tadeáš Němejc (1.), Matthew Fiche (3.)

Obzlášť 4 vítězům svých kategorií moc blahopřeju!

Jedním z důležitých předpokladů růstu výkonnosti je pravidelný trénink. Ukazuje se, že kdo pravidelně trénuje, je také úspěšný při závodech. Proto si sáhněte do svědomí ti, kteří nechodí na tréninky (a závody) pravidelně, zda důvody omluvy jsou vždy nutné. Lehká rýma či lehké nachlazení není důvodem neúčasti (je ale třeba hlásit trenérům), naopak úrazy, zvýšenou teplotu a další nemoci na trénincích vidět nechceme. Tady je třeba popřemýšlet, zda jsme udělali vše pro to, abychom zůstali zdraví a mohli trénovat. Například pravidelné tréninky v chladnějším počasí jsou výborným prostředkem otužování a zvyšování imunity. Tak jen na zamyšlenou… R.

 

5x VIMPERKEM 2022_celkove

01.10. 2022 Běh okolo Kuřidla 2022 – Výsledky

V sobotu, dne 1.10.2022, nám počasí vysloveně přálo. Pršelo celý týden před závodem a déšť pokračoval i odpoledne po závodě.  Děkujeme všem závodníkům, rodičům i pořadatelům za setkání na krásném závodě. Výsledky závodu.


Přijeďte si do Strakonic zazávodit!

Závod se uskuteční tradičně první říjnovou sobotu, letos tedy vychází na sobotu 1. 10. 2022

Propozice závodu ke stažení ZDE

 

30.08. 2022 Oslavy 100 let organizovaného lyžování ve Strakonicích

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili setkání lyžařů v sobotu 17. 9. ve Strakonicích na letišti. Myslím, že jsme si to všichni společně užili a bylo o čem vyprávět a na co vzpomínat… Pár fotek…

 

 

V rámci oslav 100 let organizovaného lyžování proběhne výstava v Muzeu středního Pootaví (výstavní síň), která proběhne od 6. září do 30. října 2022. Srdečně zveme k návštěvě!   plakat_vystava

Výstavu můžete shlédnout až do 30. 10 2022!!!

Foto z vernisáže výstavy v úterý 6.9.2022. Díky všem, kteří přišli.

 

 Setkání generací strakonických lyžařů se uskuteční v sobotu 17. 9. 2022 od 17 hodin na letišti ve Strakonicích.

Zveme všechny dřívější i současné lyžaře, trenéry, rozhodčí a další příznivce strakonického lyžování. Přijďte popovídat a zavzpomínat na společné zážitky. Dobové fotky či alba s sebou.

POZVÁNKA na setkání lyžařů

Šiřte prosím informaci o konání setkání či přímo pozvánku mezi své vrstevníky a známé lyžaře. Díky!

 

Na setkání lyžařů bude také možno zakoupit knihu Strakonická stopa, vydanou právě k tomuto výročí, za zvýhodněnou cenu 150,- Kč. Pokud budete chtít knihu koupit jindy, volejte tel. 732409140 nebo pište na mail skiklubst@gmail.com, a domluvíme podrobnosti předání.

Zároveň můžete na setkání nahlédnout do Zlaté knihy osobností strakonického lyžování.

 

     Na toto setkání Tě srdečně zveme!

Prosíme o šíření pozvánky dále, díky.

 

Prosíme o potvrzení účasti do 10. 9. 2022. Děkujeme.. . 

28.08. 2022 Začátek pravidelných tréninků

Od úterý 30. 8. budou opět probíhat pravidelné tréninky pro všechny kategorie:

úterý 30. 8. od 17 hod. Habeš běh

čtvrtek 1. 9. od 17 hod. stadion kol. lyže, brusle

pondělí 5. 9. od 17 hod. Habeš běh

 

Od 6. 9. začínají také podzimní přípravné závody:

6. 9. dráha, atletické běhy Vimperk

13. 9. opakované běhy Vodník

20. 9. in-lina brusle, kolečkové lyže Vodník

24. 9. orientační běh Vodník

1. 10. Běh okolo Kuřidla Strakonice

4. 10. lyžařský kros Vodník

16. 10. běh do vrchu Vodník

 

24.08. 2022 Soustředění Kubovka 2022 – fotogalerie

Posbírané Fotky z letního kempu na Kubově Huti 2022 naleznete v našich fotogaleriích ;-).

21.08. 2022 Strakonický běh 2022

Výsledky <<ZDE>>

14.07. 2022 Letní kemp Kubovka 2022 – instrukce

Nájezd: sobota 6. 8. 2022 (možno vlakem v 9:25 hod.), začíná se obědem
Ukončení: čtvrtek 11. 8. 2022 odpoledne

 

Jídlo a ubytování zajištěno, s sebou vezměte prostěradlo a  povlečení na polštář, povlečení na deku nebo spacák. Oblečení a obutí na chatu a na sport (dle počasí), plavky, hygienické potřeby, knihu, hudební nástroj,  společenské hry a dobrou náladu!!!

 

Náplň: běžecký trénink, posilování, imitace, kombinované tréninky, discgolf, bazén (aktualizace 18.7. Radek)

 

09.07. 2022 Kemp Lipno 2022 – Fotogalerie, výsledky, zhodnocení

Fotogalerie:

Další profi fotky od Lady Brandové naleznete zde…

Výsledky:

Zhodnocení:

Tak je za námi další letní kemp na Lipně. Opět s rekordní účastí – již jsme měli 4 tréninkové skupiny!!! Rekordně byly ale také nízké teploty a častý déšť. Někteří bohužel museli s nachlazením odjet předčasně, ale zdraví je vždy na prvním místě! Museli jsme letos vynechat tradiční sjíždění Vltavy na kánoích, ale pádlování jsme alespoň potrénovali na jezeře. Také ke koupání a plavání jsme se vlivem chladného počasí letos nedostali. Jinak bylo soustředění opět velmi pestré: od běžeckých tréninků, přes hry a soutěže, až po jízdu na kole, pro kterou jsou na Lipně ideální podmínky. Letošní novinkou byl cyklo závod Nová Pec – Jelení vrchy. Zatím s hromadným startem, do budoucna je v plánu i časovka. Letos si to v cílovém kopci rozdali o vítězství Kuba Ší. a Matt (Kuba nakonec o sekundu rychlejší), těsně následováni Kubou Šo. Starší proložili trénink ještě jízdou na koloběžkách a kolečkových lyžích. Již tradiční byly také souboje dětí s dospěláky ve fotbale – tentokrát jsme se rozešli smírně, obě družstva po jednom vítězství. A opět, také již tradičně, nám moc chutnalo v jídelně!!!

Letošní novinkou byla i noční akce, kdy jsme ve skupinkách procházeli vytyčenou trať. Myslím, že to byl zážitek pro děti i dospělé! Není důvod akci nezopakovat i v dalších letech… Výsledky zde:

Nově jsme také (a s velkým úspěchem) zařadili kontrolu úklidu na chatkách. Musím říct, že od začátku kontrolování se pořádek rapidně zlepšil 🙂 A nejlepší letos v úklidu byla chatka č. 2!!! Nejmenší holky (jen s malou podporou maminek) – dokonce dokázali nejen perfektně uklidit celou chatku, ale i vytřít schody do chatky… (a já se musel zouvat…) 🙂 

Velký dík patří všem dospělákům za pomoc při organizaci nejen tréninků, ale celého kempu. Dětem děkuji za přístup k tréninkům a bojovnost v soutěžích a závodech. Pořád platí: „co bolí, to sílí!“ 🙂 Ale také to, že hrát fér je cennější než vyhrát… Takže DÍKY!

Radek.

 

14.06. 2022 Letní kemp Lipno 2022 – instrukce

 

Sraz před odjezdem:  neděle 3.7.2021, 9:00 hod, parkoviště u COOP Volyňská.

Příjezd do Nové Pece okolo 11:00 hodiny. Stravování začínáme obědem. Mapa tábořiště

Konec soustředění: sobota 9.7.2021 dopoledne. Končíme obědem. Příjezd do Strakonic plánovaný okolo 16. hodiny.

Cena: Děti 3 000,- Kč; Rodiče: 3 700,- Kč. Cena je za ubytování, stravování a přepravu lodí. V případě předčasného odjezdu se poměrná částka nevrací.

Program:

  • Běžecké tréninky, protahování
  • Kolo, koloběžka
  • Splavení Vltavy na kánoích (Pěkná -> Nová Pec)
  • Turistický výlet – Medvědí stezka
  • Orientační běh
  • Večer hry, fotbal, koupání, lodě, táborák …

Pro rodiče Orlíků:
Chtěli bychom rodiče Orlíků zapojit do tréninků, jelikož většina běžeckých tréninků bude probíhat v lese nebo u vody. Často se stává, že Orlíka začne bolet bříško, štípne vosa nebo se mu prostě nechce. Pokud je trenér se skupinou dětí sám, končí tím trénink pro všechny, neboť nelze dítě nechat samotné v lese. V tomto případě je vítán rodič, který dítě dovede zpět do tábora. Nepředpokládáme účast všech rodičů na všech trénincích. Stačí jeden nebo dva na jeden trénink, domluvíte se mezi sebou na Lipně. Vezměte si prosím s sebou běžecké boty a oblečení. (A nebojte se, bude vás to bavit. 😎)

Neradi u dětí vidíme mobilní telefony – zapomínají je, ztrácejí, trenér nemůže ručit za jejich bezpečnost. Proto dětem telefony sebereme a uložíme v trenérské chatce. Pokud dítě požádá, bude mu na chvíli vrácen, aby si zavolalo domů. Pokud potřebujete dítě kontaktovat, zavolejte Radkovi nebo Davidovi. Vzkaz dítěti předáme. Dítě může poslat domů nebo babičce pohlednici nebo dopis. 😉 Jsme přesvědčeni, že je lepší, když děti společně zlobí, než když jsou hodné, sedíc na schodech s telefonem.


Pro děti, jež nebudou mít na soustředění rodiče, vyplňte Zdravotní dotazník. Dotazník ke stažení ZDE. Poslouží naší zdravotnici, aby měla přehled o zdravotní kondici. Odevzdáte ho trenérům ráno před odjezdem na soustředění. (Filipovo poznámka: nejsem autorem dotazníku, pouze jsem jej stáhl z internetu jako vzor. Pokud nechcete na některé otázky odpovídat – neodpovídejte. Děkuji.)

 

28.05. 2022 Strakonický Duatlon 2022 – 5. ročník

Lyžařský oddíl SKI klub Strakonice pořádá v sobotu 28. května pátý ročník Strakonického duatlonu. Závody jsou vyhlášeny pro dětské kategorie, ročníky 2007-2022.

======== VÝSLEDKY ZDE ========

====== FOTOGALERIE ZDE =======

 

Propozice ke stažení ZDE. 

Mapa tratí ke stažení ZDE. 

 

 

Datum:                  sobota 28. května 2022

Místo:                    Strakonice, městská část Habeš, Vodárenská 262

Disciplína:             lesní duatlon běh – kolo – běh

Startovné:             zdarma (neplatí se)

Občerstvení:         čaj v místě startu

 

Prezence:               výdej čísel v závodní kanceláři 8:30 – 9:30

Přihlášky:              elektronicky emailem na duatlon2022@atlas.cz do pátku 27. 5. 2022

Hodnocení:           Diplom a medaile pro tři nejlepší v každé kategorii

 

img img img img img img img img