Ski klub Strakonice

NOVINKY

16.01. 2022 Vodnická klása a obratnostní závod dětí – 16. 1.2022 (13. 1.)

I přes chudší sněhovou pokrývku v Čechách se rozbíhají krajské závody v běhu na lyžích. Organizátoři ze Ski Šumava Vimperk ve svém areálu na Vodníku dokázali připravit plnohodnotný kilometrový okruh včetně dvou náročnějších stoupání a sjezdů. Právě kvůli kapacitě trati se organizátoři rozhodli omezit počet startujících a odddělit závody předžactva do 10 let, které probíhaly ve čtvrtek odpoledne, žactvo, dorost a dospělí pak závodili v neděli. V obou závodech bylo také vidět barvy Ski klubu Strakonice.

Mezi nejmenšími ve čtvrtečním závodě šlo o obratnostní závod. Jak hodnotí trenér Ski klubu Strakonice David Půbal: „V tomto závodě nebyl nejdůležitější výsledný čas, ale bylo nutno prokázat také lyžařské obratnostní dovednosti. Na trati se objevil slalom mezi tyčemi, překračování překážek, podjíždění oblouku a jízda pozadu. Všichni závodníci a závodnice se s překážkami na trati poprali s maximálním úsilím“

„Ze strakonických závodníků se nejvíce dařilo Lindě Bažatové, která mezi 19 závodnicemi v kategorii minižaček skončila na děleném čtvrtém místě, ač závodila i s o rok staršími děvčaty. Ve stejné kategorii chlapců doběhl Matěj Jeřábek na krásném 3. místě. Také on závodil s o rok staršími. Nejsilnější zastoupení jsme měli v kategorii nejmladších žákyní (8-9 let), kde se umístila na děleném druhém místě Lucie Půbalová, hned za ní skončila na 4. místě Agáta Bažatová, sedmá doběhla Kristýna Fialová a desátá Adéla Wágnerová. Mezi chlapci doběhl Denis Dobeš osmý. Výsledky jsou o to cennější, že někteří nejmladší absolvovali svoje provní lyžařské závody v životě.“ dodává Radek Sosna.

V neděli si to v lyžařské stopě rozdali závodníci nad 10 let. Závodilo se klasicky, tedy ve stopě, a tomu odpovídal i název závodu Vodnická klása. Strakoničtí měli zastoupení v žákovských kategoriích. Početně slabší skupina závodníků byla způsobena souběžným konáním závodu ČP v biatlonu, kam odcestovala část závodníků. Dejme slovo trenérovi Davidu Půbalovi: „Závod hodnotím velmi pozitivně, závodilo se za ideálních sněhových podmínek v přemrzlé stopě. Zúčastnili se všichni žáci, kteří neodjeli na Český pohár v biatlonu. Na podmínky, které momentálně panují, jsou výsledky vynikající.“ A výsledky doplňuje Radek Sosna ze Ski klubu Strakonice: „Nejvíce vidět bylo Silvii Půbalovou, které se závod podařil a byla nejrychlejší v kategorii mladších žákyní. Porazila svojí tradiční rivalku Janu Randákovou ze Ski Sokola Stachy, a oplatila jí tak porážku z minulého závodu. Třetím místem úspěch podpořila na stupních vítězů také Beáta Brandová. Na sedmém místě doběhla Julie Fiche a hned za ní na osmém Viktorie Šímová. V mladších žácích skončil hned za domácími závodníky Daniel Částka na pěkném 5. místě, Michal Kural skončil osmý. Ve starším žactvu vynikl Matěj Novák, který skončil na druhém místě a naše jediná závodnice mezi staršími žákyněmi Lucie Malečová doběhla desátá. Klasicky ve stopě nemáme letos ještě tolik naježděno, takže z tohoto pohledu výsledky velmi potěšily! Celkové srovnání úrovně pak ukážou až celostátní závody.“

02.01. 2022 Vodnický otvírák 2. 1. 2022 volně s intervalovým startem

Hned první víkend roku 2022 – v neděli 2. 1. – se konal první krajský klasifikační závod žactva, dorostu a dospělých v běhu na lyžích nazvaný příznačně Vodnický otvírák. Kvůli horším sněhovým podmínkám se závodilo až od kategorií žactva, a to volným způsobem a s intervalovým startem. Pořadatelům z vimperského Ski klubu Šumava se podařilo, i přes deště a jarní počasí v posledních dnech roku, připravit kvalitní okruh pokrytý technickým sněhem.

A hned první kategorie mladších žákyní byla z pohledu Ski klubu Strakonice nejvíce obsazenou kategorií a jak se nakonec ukázalo, tak také nejúspěšnější. Za vítěznou Janou Randákovou ze Ski Sokola Stachy totiž s minimální ztrátou 6,7 s na 2. místě doběhla Silvie Půbalová. Další závodnice se v této kategorii umístily takto: 6. Julie Fiche, 7. Lucie Heide, 8. Aneta Stehlíková a 11. Viktorie Šímová (všechny Ski klub Strakonice). Poměrně početné zastoupení 4 závodníků měl Ski klub Strakonice také v kategorii mladších žáků. A i tady mladým strakonickým lyžařům „cinkla“ medaile. Zasloužil se o ní Jakub Šoula, který se umístil na 3. místě, s mizivou ztrátou 0,3 s na místo druhé. Daniel Částka doběhl na 8., Viktor Jirouš na 10. a Michael Kural na 11. místě (všichni Ski klub Strakonice). Kategorii starších žáků i žákyní opanovali domácí závodníci a závodnice Ski klubu Šumava Vimperk: Emma Mánková a Jan Kovář. Ze strakonických lyžařů se nejlépe umístil Matěj Novák, který skončil na 4. místě, Jakub Šíma na 8. místě a Lucie Malečová (všichni Ski klub Strakonice) na 11. místě.

Jediný zástupce Ski klubu Strakonice v dorosteneckých kategoriích Matthew Fiche doběhl mezi mladšími dorostenci na 5. místě a podobně jediný zástupce v kategorii mužů Oldřich Šoula skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

„Byl to první závod sezóny a na některých našich závodnících bylo vidět ještě menší rozježděnost a rozzávoděnost oproti závodníkům z Vimperka a Stach, kteří absolvovali v této sezóně již několik lyžařských soustředění. Dík patří všem závodníkům za bojovnost a snahu na trati. Uvidíme, jak se bude dařit v dalších krajských, ale i celostátních,  závodech.“ Radek Sosna

Kompletní výsledky zde …

26.12. 2021 Věkové kategorie v běhu na lyžích pro sezónu 2021-22

 

  Věkové kategorie a závodníci v běhu na lyžích pro sezónu 2021/22
kategorie označení ročníky závodnice závodníci počet
Benjamínci   2016 a mladší Kadochová J. Bernad J., Brand H., Toman J. 4
Minižačky, minižáci   2014 – 2015 Babková D., Bažatová L., Půbalová K., Tomanová K., Vogeltanzová E., Zachová J. Jeřábek M., Jíně J., Jirouš O., Tesař M., 10
Žákyně nejmladší, žáci nejmladší   2012 – 2013 Bažatová A., Fialová K., Lukešová B., Půbalová L., Vogeltanzová R., Wágnerová A., Zábranská N., Zahradníková K., Bárta M., Částka D., Dobeš D., Stehlík T., Tesař V., Zach E. 14
Žákyně mladší, žáci mladší   2010 – 2011 Brandová B., Fialová T., Fiche J., Heide L., Němejcová L., Pokorná Š,  Půbalová S., Stehlíková A., Šímová V. Částka D., Jirouš V., Kural M., Šoula J., Vogeltanz J. 14
Žákyně starší, žáci starší   2008 – 2009 Malečová L., Němejc T., Novák M., Šíma J. 4
Žákyně starší, žáci starší U15 2007   Fiche M. 1
Dorostenky mladší, dorostenci mladší U16 2006   Brand K.,  
Dorostenky starší, dorostenci starší U18 2004 – 2005      
Juniorky, junioři U20 2002 – 2003 Hůrková J., Němcová P., Houška J., 3
Ženy, muži do 23 let U23 1999 – 2001 Hanušová Š. Hanuš A., 2
Ženy, muži   1998 a starší Jeníčková K., Melichar J. 2

 

23.12. 2021 Termínová listina zimních závodů 2021/22

Aktualizovaná termínovka zimních závodů jak v běhu na lyžích (žlutě), tak i v biatlonu (zeleně).

Termínovka 21-22 běh biatlon

Účast trenérů a závodníků bude doplňovaná podle aktuálního stavu.

23.10. 2021 Seriál 5x Vimperkem

Dnes poslední závod seriálu 5x Vimperkem – Běh do vrchu Vodník.

Ve výsledcích celého seriálu byly zohledněny nejen výsledky, ale také účast na jednotlivých závodech. U nejmladších kategorií rozhodoval pouze počet závodů, u žákovských a starších kategorií pak bylo zapotřebí absolvovat minimálně 4 závody z 5, součtem umístění potom bylo určeno pořadí.

V běhu do vrchu si mezi batolaty opět rozdělili první dvě místa naši nejmladší závoďáci – rychlejší byl tentokrát Hugo Brand, těsně před Jindrou Tomanem. V celkovém pořadí celého seriálu si pořadí vyměnili, protože Jindříšek absolvoval všech pět závodů, zatímco Hugouš jednou chyběl.

V minižactvu také rozhodovaly počty odběhnutých závodů, Olík Jirouš zvládl čtyři a Matěj Jeřábek dva, mezi děvčaty na nejvyšší stupínek vystoupila Klárka Běla Tomanová za plný počet pěti závodů, o jeden méně absolvovaly Kikina Půbalová a Linduška Bažatová, tři závody pak Julča Zachová a jeden Eliška Vogeltanzová.

V kategorii nejmladšího žactva mezi chlapci Edík Zach odběhl tři závody, mezi děvčaty součtem výsledků ze čtyř závodů 7 (1+2+2+2) těsně vyhrála Lucinka Půbalová, Agátka Bažatová součtem 10 (2+3+1+4) skončila třetí. Minimální počet závodů absolvovaly také Kristýnka Fialová a Adélka Wágnerová (obě součet 20) na pátém a šestém místě (o pořadí rozhodl závěrečný závod). Klárka Zahradníková zvládla tři závody,  Barča Lukešová  a Nelinka Zábranská  absolvovaly v seriálu dva závody a Rozárka Vogeltanzová jeden závod.

Úspěšní jsme byli také v žákovských kategoriích. V mladším žactvu v běhu do vrchu i celkově v seriálu se součtem 6 ((2+1+2+1) zvítězil Daniel Částka, Viktor Jirouš v posledním závodě třetí skončil celkově na pátém místě se součtem umístění 21. Míša Kural absolvoval jeden závod. Zvítězit se podařilo i děvčatům: v závěrečném závodě Bee Brandové (celkově druhá, součet 6) a v seriálu Lucce Heide se součtem 5 (1+1+2+1). Anet Stehlíková skončila celkově pátá při součtu 24 a Julča Fiche osmá se součtem 32.

 

Viki Šímová, Silvi Půbalová a Lucka Němejcová absolvovaly tři závody. Ve starším žactvu suverénně vyhrál Tadeáš Němejc, když dokázal vyhrát ve všech čtyřech závodech, jichž se zúčastnil. Kuba Šíma absolvoval dva závody a mezi děvčaty Lucka Malečová jeden závod.

V mladším dorostu celkově zvítězil se součtem pořadí 8 Matthew Fiche, který v posledním závodě seriálu doběhl na třetím místě.

V celkovém součtu Ski klub Strakonice získal v seriálu 5x Vimperkem 15 krásných pohárů.

Velká gratulace patří všem nejen za předvedené výkony, ale také za trvalost výkonů při jednotlivých závodech. Ukázalo se opět, že pro dlouhodobou výkonnost je důležitý nejen pravidelný trénink,  ale také nutnost vydržet zdravý.

Výsledky zde:

20211023_beh_do_vrchu_vodnik_300m

20211023_beh_do_vrchu_vodnik_1300m

20211023_beh_do_vrchu_vodnik_1300m_abs

20211023_serie_po_kat_5xvpk – batolata

20211023_serie_po_kat_5xvpk – minizactvo

20211023_serie_po_kat_5xvpk – nejmlzactvo

20211023_serie_po_kat_5xvpk – mlzactvo

20211023_serie_po_kat_5xvpk – stzactvo

20211023_serie_po_kat_5xvpk – mldc

Foto zde:

14.10. 2021 Norové objevili po sedmi letech druhou lyži z doby železné

    Dvě lyže z jednoho páru pocházející z doby železné před 1300 lety se znovu shledaly díky objevu archeologů v ledem pokrytých norských horách, kteří po sedmi letech od objevu první lyže objevili i její původní družku.

Celý článek v Magazínu serveru Atlas.cz ZDE

02.10. 2021 Běh okolo Kuřidla 2021

 


VÝSLEDKY 2021 – zde >>

FOTOGALERIE 2021 – zde >>

Závod probíhal za finanční podpory:

 

            

 

 

 

 

 

 

 


Přihlášky a registrace pouze osobně na místě v den závodu (viz rozpis).

Všichni závodníci i diváci jsou povinni dodržovat aktuální hygienická opatření MZ.

14.9.2021: Byla provedena drobná korekce odpoledních startů. Nyní Muži a junioři nestartují jako první ale jako poslední ve 12.10 hodin.

 


18.7.2021: Doplněny propozice závodu. Dokument ke stažení ZDE.


Termín 41. ročníku Běhu okolo Kuřidla a XXI. ročníku Memoriálu Fr. Kováře  je sobota 2. 10. 2021.

10.08. 2021 Kuřidlo online 2021

Po loňském pilotním ročníku pro vás běžkařský oddíl Ski klubu Strakonice připravil 2. ročník běžeckého závodu Kuřidlo online 2021. Prostřednictvím tréninkové aplikace Strava se tohoto závodu mohou zdarma od 10. 8. do 30. 9. 2021 zúčastnit všichni závodníci, bez rozdílu věku, ať už závodně či tréninkově či jenom ze zvědavosti. Protože závod může každý absolvovat opakovaně, může zároveň sloužit ke sledování růstu vlastní výkonnosti každého účastníka.

Podrobné informace jak závod absolvovat, naleznete na našich stránkách – www.skistrakonice.cz/kuridlo-online

Přejeme vám mnoho běžeckých zážitků a zábavy 🙂

14.07. 2021 Běh městem Strakonice 21. srpna 2021

Také letos počítáme s účastí!!!

Více informací o závodu ZDE. Podrobnosti o přihlašování doplníme později.

 

14.07. 2021 Kubovka 2021 – letní kemp

Letní kemp proběhne opět druhý srpnový týden, tedy v týdnu od 9. do 15. 8. 2021 (pondělí – neděle). V jednání je zkrácení a dřívější odjezd. Náplní kempu jsou běžecké tréninky, síla, imitace, hry. Ubytování v chatě Ski klubu Strakonice. Přihlášky pište do WhatsApp skupiny. Díky.

img img img img img img img img